Туристичний збір Закарпаття сягнув 11 мільйонів гривень
Перед завершенням поточного року служби та відомства традиційно подають звіти щодо проробленої роботи та своєї діяльності. Так, у будівлі Закарпатської ОДА провели брифінг, тематикою якого стала діяльність управління туризму та курортів за 2021 рік.
Згідно моніторингу мережа оздоровчих, рекреаційних та туристичних об’єктів області нараховує 511 об’єктів, серед яких 23 – оздоровчих, 126 – рекреаційних, 362 – туристичних. Відтак, одночасно в області можна розмістити понад 26 тисяч туристів.
Цікаво, що протягом січня – листопада 2021 року до місцевих бюджетів Закарпатської області сплачено 11 млн 69 тис грн туристичного збору, що на 78,3% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільші суми надійшли до бюджетів територіальних громад с. Поляна, с. Баранинці, м. Ужгород, с. Косонь, с. Пилипець, смт. Ясіня, м. Мукачево.
Маріанна Готра, начальниця управління туризму та курортів ОДА розповіла, що управлінням було визначено п’ять пріоритетних напрямків роботи, які закладені у Програмі розвитку туризму та курортів у Закарпатській області на 2021 – 2023 роки. Перш за все це розвиток туристичної та транспортної інфраструктури області, популяризація туристичного потенціалу Закарпаття та співфінансування проєктів регіонального розвитку у туристичній галузі.
Протягом року було промарковано відрізок туристичного маршруту – пункт пропуску «Малий Березний – Убля – Великий Березний» протяжністю 7 км. Це початок Закарпатського туристичного шляху, який є частиною міжнародного туристичного шляху. Крім того, в рамках європейського проєкту встановлено 50 нових дорожніх знаків.
Найбільше коштів було виділено на популяризацію туристичного потенціалу Закарпаття, адже без такої роботи залучити туристів буде неможливо. Експерти управління брали участь не тільки в українських, а й міжнародних виставках та форумах презентуючи наш край та його крафтових виробників. Для цього було випущено ряд сувенірної продукції та туристичних посібників, які надрукували одразу кількома мовами.
Начальниця відділу маркетингу туристичної діяльності Іванна Попенко зазначила, що серед пріоритетних напрямків розвитку туризму вагоме місце займає безпека туристів, адже це найважливіша складова усіх подорожей. Саме тому маркування туристичних маршрутів продовжиться й надалі, адже наразі в області зареєстровано понад 160 таких маршрутів, з яких 10 тематичних, 70 – районних, 30 – обласних. Крім того 50 туристичних маршрутів належать до національно-природних парків, які знаходяться на території Закарпаття.
Вікторія КОПИНЕЦЬ, “Карпатський об’єктив”
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися