Одна з найбільших у світі країн – експортерів вугілля припинила експорт

Одна з найбільших у світі країн – експортерів вугілля припинила експорт

15:38 Січень 11, 2022

Економіка 1306 3 хвилини

Magyar

Індонезія заборонила експорт вугілля в січні, оскільки уряд побоюється, що країна залишиться без енергії. Водночас цей крок може серйозно вплинути на азіатських імпортерів, зокрема Китай.

Згадані дії уряду були спричинені тим, що зменшення виробництва енергії електростанціями може спричинити її дефіцит у країні, повідомило міністерство енергетики.

Однак це рішення може серйозно вплинути на держави-імпортери в регіоні, особливо з огляду на те, що Індонезія є найбільшим у світі експортером енергетичного вугілля. У 2020 році вона продала близько 400 мільйонів тонн горючої копалини.

Найбільшими покупцями є Китай, Індія, Японія та Південна Корея. Минулого року на ці країни припадало 73% загального експорту вугілля Індонезії.

Підставою для цього рішення стало й те, що в державі діє політика так званих зобов’язань внутрішнього ринку. Це означає, що виробники вугілля повинні віддавати комунальним підприємствам 25% свого річного видобутку за ціною максимум 70 доларів за тонну, тобто значно нижчою за ринкову.

Як повідомили в міністерстві енергетики, заборона експорту є тимчасовою та необхідною, оскільки без цього стратегічного кроку в країні може виникнути масштабний дефіцит електроенергії. Через перебої у видобутку в Індонезії не вистачає запасів вугілля, тобто без призупинення експорту вугледобувні компанії не зможуть постачати замовлені обсяги експорту, а це спричинить подальші збої на ринку, повідомляє міністерство.

Так чи інакше, подібні дії уряду не є безпрецедентними. У серпні минулого року Індонезія також призупинила експорт із 34 вугледобувних компаній, заявивши, що вони не змогли виконати своїх зобов’язань на внутрішньому ринку в період із січня по липень.

Індонезія займає лідируючі позиції серед країн світу з викидами парникових газів, на вугілля припадає приблизно 60% її енергетичних ресурсів.

origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня