Європейському Союзу може не вистачати ключової сировини

Європейському Союзу може не вистачати ключової сировини

16:40 Січень 19, 2022

Економіка 1424 2 хвилини

Magyar

До 2030 року ЄС зможе задовольняти лише 20–30% своїх потреб у літії, нікелі та кобальті, тому експерти не впевнені, чи вистачатиме основної сировини для виробництва акумуляторів.

Загалом Європейський Союз, який відстає від Китаю на 20 років у плані постачання стратегічних корисних копалин, зокрема металів, і надалі значно залежатиме від їхнього імпорту, каже колишній французький промисловий магнат Філіп Варен.

У ЄС планують побудувати 38 величезних заводів з виробництва батарей, але через дефіцит сировини для цього існує високий ризик. Однак перехід від двигунів внутрішнього згоряння до електричних є ключовим для Євросоюзу, оскільки у 27 державах-членах 30% викидів парникових газів припадають на транспортні засоби, додав він.

У підсумку французький уряд оголосив, що для посилення стійкості вітчизняної промисловості, зокрема для підтримки в закупівлі сировини, було виділено 1 млрд євро: 500 млн євро безповоротної та частково поворотної державної допомоги та 500 млн євро інвестицій у різні фонди.

Джерело: Liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня