«Укравтодор» затвердив план заходів з підтримки електромобільності

«Укравтодор» затвердив план заходів з підтримки електромобільності

16:18 Січень 20, 2022

Економіка 623 4 хвилини

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) затвердив План заходів з підтримки електромобільності.

Як повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури, план підготували британські консультанти у тісній взаємодії з “Укравтодором” та Командою підтримки реформ при “Укравтодорі”.

Зазначається, що документ вказує на рішення, які сприятимуть впровадженню електротранспорту в Україні, а також дозволяє оцінити їх вплив на модель фінансування “Укравтодору”, зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, останні кілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19% більше електрокарів, ніж у 2020 році. Однак, зауважив він, у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4% – з електродвигуном.

“Серед стримувальних факторів – відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка “Укравтодору”, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою”, – додав міністр.

Також він наголосив на тому, що з розвитком електромобільності, постає питання стабільності фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг. Адже одним із ключових джерел наповнення Дорожнього фонду є справляння акцизу з пального. У випадку з електромобілями, акциз сплачується за реєстрацію, однак надалі їх власники не сплачуватимуть жодного акцизу з пального.

“Розроблений План дозволяє побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування “Укравтодору”. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажів є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення “Укравтодору”, – додав Кубраков.

Ключовими напрямками плану є розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення, розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг, а також сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

Також зазначається, що відповідно до стратегічних цілей України, кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном планують збільшити у більш ніж 10 разів до 2030 року, а це неможливо без забезпечення доріг належною інфраструктурою для електротранспорту.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня