Газова криза: ЄС шукає нові джерела

Газова криза: ЄС шукає нові джерела

16:16 Січень 24, 2022

Економіка 814 2 хвилини

Magyar

Європейський Союз почав шукати партнерів, які зможуть задовольнити його потреби в газі. З цією метою ведуться переговори, зокрема, із США, інформує Bloomberg з посиланням на повідомлення Єврокомісара з питань енергетики.

За його словами, Євросоюз працює над тим, щоб збільшити свої запаси газу, які опинилися під загрозою через обмежені поставки з боку росіян та зростаючі геополітичні ризики.

Після суботньої міністерської зустрічі комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявив, що, хоча ЄС має зразкову газову інфраструктуру на випадок надзвичайної ситуації, слід залишатися пильними й бути готовими до всіх ризиків.

Наразі Європейська комісія аналізує низку сценаріїв щодо забезпечення постачання газу для держав-членів в умовах нинішніх надзвичайно низьких запасів палива та геополітичної напруженості на Сході.

Журналістам Сімсон також повідомив, що комісія веде зі своїми партнерами переговори про можливе збільшення поставок газу. Сезонні запаси блакитного палива в ЄС на сьогодні перебувають на найнижчій точці за останні десятиліття, зокрема через більш тривале, ніж зазвичай, технічне обслуговування норвезьких родовищ і те, що росіяни більше поповнювали власні запаси. Несприятливим є й російсько-український конфлікт.

Водночас Сімсон зазначив, що остаточно вирішити проблему залежності від газу та нестабільних цін на енергію можна лише шляхом розвитку відновлюваних джерел.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня