Збитки України від конфлікту з Росією становлять понад 280 мільярдів доларів – британські аналітики
За підрахунками британських фінансових аналітиків, конфлікт із Росією в період із 2014 до кінця 2020 року завдала українській економіці збитків на понад 280 мільярдів доларів.
Престижний дослідницький центр економічної політики та прогнозування Великобританії, Центр ділових та економічних досліджень «Centre for Economics and Business Research (CEBR), у четвер заявив, що, згідно із проведеними модельними розрахунками, українська економіка втрачала в середньому 40 мільярдів доларів на рік протягом семи років, із моменту анексії Криму. Це означає, що Україна втрачала 19,9 відсотка валового внутрішнього продукту (ВВП) протягом кожного року досліджуваного періоду.
За підрахунками CEBR, анексія Криму Росією в 2014 році «коштувала» Україні 58,1 мільярда доларів загалом (8,3 млрд щороку) до кінця 2020 року. Конфлікт у Донецькому басейні завдав українській економіці додатково 14,6 млрд доларів втрат на рік, загалом 102,2 млрд доларів, – йдеться в аналізі компанії.
Ослаблення довіри інвесторів до української економіки призвело до втрати 10,3 млрд доларів на рік нереалізованих інвестицій за сім досліджуваних років.
Конфлікт також зачепив українські державні фінанси: за оцінками CEBR, державний бюджет України втратив загалом 48,5 мільярда доларів податкових надходжень у період із 2014 по кінець 2020 року.
Збільшення військових витрат також сприяє збиткам економіки та бюджету. За оцінками аналітиків CEBR, Україна витратила 14,9 мільярда доларів на оборонні витрати за сім років, які були б не потрібні без конфлікту з Росією.
Конфлікт також підриває кредитний рейтинг боргового профілю України.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings нещодавно знизило прогноз довгострокового рейтингу дефолту України у валюті з «позитивного» на «стабільний». Його зафіксували на рівні «B», тобто фактично зняло з порядку денного покращення рейтингу. Агентство зазначило, що очікування тривалішого періоду загострення напруженості у відносинах з Росією, підвищений ризик конфлікту, обмежені умови фінансування, помірний відток капіталу та ослаблення міжнародних резервів підвищили ризики зовнішнього фінансування із часу попереднього огляду в серпні.
Водночас, Fitch Ratings також зазначає, що прогноз «стабільний» частково відображає базовий сценарій агентства, згідно з яким повномасштабного військового конфлікту з Росією вдасться уникнути.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися