karpat.in.ua

Австрія не бажає накладати санкції на «Північний потік 2»

Відень виступає проти внесення «Північного потоку 2» до пакета санкцій щодо Росії, який Європейський Союз готує на випадок нападу на Україну.

Міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг у п’ятницю в телефонному інтерв’ю інформагентству Reuters підтвердив, що їхня країна й надалі дотримується своєї позиції стосовно «Північного потоку 2».

Австрійська нафтова компанія OMV була партнером російського «Газпрому» в прокладанні газопроводу. Будівництво завершилось у вересні, але об’єкт ще досі не отримав ліцензії від влади Німеччини та ЄС. Держава володіє 31,5% акцій OMV і підтримує проєкт, нагадує в цьому контексті інформаційне агентство. Водночас Сполучені Штати з першої хвилини виступають проти. Президент Джо Байден на початку цього тижня заявив, що напад Росії на Україну «означатиме кінець «Північного потоку 2».

«Якось я порівняв це питання з автомобілем без двигуна. Не бачу сенсу відкрито обговорювати цю тему в Європі, ніби це в основі пакета санкцій проти Росії», – підкреслив Шалленберг, який ставить під сумнів навіть саму необхідність застосування карального інструмента.

«Німеччина не надасть ліцензії на експлуатацію, якщо буде військова агресія», – сказав міністр і додав, що Австрія підтримає консенсус щодо санкцій проти проєкту, але не розкрив деталей.

Австрія закуповує 80% усього необхідного природного газу в Росії, тож її залежність очевидна. Крім того, Відень має значні інтереси в російському банківському секторі, найбільший ринок Raiffeisen Bank International припадає саме на РФ.

Європейський Союз готовий до «важких економічних санкцій» проти Росії, але в Брюсселі завжди наголошували, що їх потрібно узгоджувати з державами-членами в складному переговорному процесі, який ще далекий від завершення.

Однак Шалленберг зазначив, що переговори наразі в «дуже прогресивному» стані й нічого не виключено, але відмовився вдаватися в деталі. Водночас міністр додав, що існує чіткий консенсус і в разі російської військової агресії буде «чітка, спільна й сильна відповідь Заходу».

 (vg.hu)