karpat.in.ua

Український уряд виділив значні кошти для підтримки вчителів, фермерів та ветеранів

Уряд на засіданні в середу, 19 лютого прийняв кілька рішень про виділення коштів для державної підтримки фермерів, молодих вчителів і ветеранів.

Так, у рамках програми фінансової підтримки сільгоспвиробників, на яку передбачено 4 млрд грн, планують направити 1 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва і переробку сільгосппродукції.

«Кошти будуть спрямовані на здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва й інше», – написав прем’єр-міністр Олексій Гончарук і на своїй сторінці у соціальній мережі Телеграм.

Очільник уряду повідомив, що буде призначена щомісячна доплата 705 вчителям початкових класів, які пройдуть сертифікацію. «Уряд підтримує молодих вчителів. 705 успішно сертифікованих вчителів початкових класів будуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу», – написав прем’єр. За його словами, в держбюджеті на 2020 рік передбачено на ці цілі 10,8 млн грн.

Окремим рішенням Кабмін виділив 1,354 млрд грн на здійснення грошової допомоги понад 1 млн ветеранів і жертв нацистських переслідувань. Голова уряду Олексій Гончарук заявив, що кожна людина отримає від 570 грн до 4 тисяч 120 грн, що в середньому на 7% більше, ніж торік.

Також, на засіданні уряд прийняв рішення про створення Координаційного центру з питань промисловості, керувати яким буде прем’єр-міністр Олексій Гончарук. «Мета уряду – посилити співпрацю між представниками промисловості та органів державної влади для вирішення нагальних проблем галузі та уникнення кризових ситуацій в промисловості», написав він у соціальній мережі Телеграм.

До складу Координаційного центру ввійшли представники Мінфіну, Мінінфраструктури, Мінекоенерго, Нової податкової, Нової митниці і Держкомстату.

Крім цього, на своєму засіданні Кабмін прийняв законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення, яким запроваджуються інтегровані дозволи для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля». «Інтегрований дозвіл – це перелік вимог до обсягів забруднення і необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. У ЄС усі великі підприємства обов’язково отримують такий дозвіл», – повідомив пан Гончарук.

За його словами, підприємства повинні здійснювати моніторинг викидів і щороку звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, йому можуть анулювати інтегрований дозвіл. Це означає, що робота підприємства буде зупинена, аж поки будуть виконані всі умови дозволу.

Прем’єр-міністр переконаний, що введення цього дозволу сприятиме модернізації виробництва і впровадженню нових, кращих, доступних технологій. А також призведе до зменшення промислового забруднення, поліпшення стану довкілля і здоров’я людей.

НЬЮЗМЕЙКЕР