karpat.in.ua

Німеччина планує ще цього року відмовитися від російської нафти

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина може припинити імпорт російської нафти ще цього року, повідомляє Reuters. За його словами, після вторгнення рф в Україну найбільшу економіку Європи необхідно терміново відключити від російського енергопостачання.

Шольц відповів на запитання журналіста про те, чи йому соромно, що країни ЄС платять росії мільярди євро за викопне паливо.

«Ми активно працюємо над тим, щоб відмовитися від імпорту російської нафти, і віримо, що це вдасться зробити ще цього року», – сказав Шольц на спільній з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном пресконференції в Лондоні.

Минулого тижня Європейський Союз схвалив нові санкції проти росії, зокрема заборону на імпорт вугілля, починаючи з серпня. Німеччина активізувала зусилля зі зменшення своєї залежності від імпорту російських енергоносіїв після початку війни в Україні.

Зобов’язання здається нездійсненним, але Reuters нагадує, що вже зараз, через півтора місяця після повномасштабного вторгнення, є ознаки необхідних змін: російська нафта становить 25% німецького імпорту порівняно з 35% до війни, а імпорт газу зменшився з 55 % до 40%.

Імпорт російського вугілля після 24 лютого впав із 50% до 25%.

Найважче для Німеччини буде зупинити закупівлю російського газу, яка в першому кварталі становила 40% від загального імпорту. Цього літа Німеччина хоче скоротити частку російського блакитного палива до 24%. А процес забезпечення повної відмови може тривати аж до літа 2024 року.

«Ми активно працюємо над тим, щоб позбутися необхідності імпортувати газ з росії, – сказав Шольц. – Це, як ви, напевно, здогадалися, не так просто, адже для цього потрібна інфраструктура, яку спочатку слід побудувати. Це трубопроводи до північного узбережжя Німеччини, порти, що дозволять, наприклад, підключати кораблі з СПГ до німецької газової мережі».

У дослідженні Інституту економіки DIW йдеться, що Німеччина зможе забезпечити достатню кількість газу на наступну зиму без імпорту з росії за допомогою комбінації альтернативних джерел і радикальних заходів з енергозбереження. Згідно з дослідженням, частково заповненню прогалини сприятимуть Норвегія та Нідерланди, додаткові поставки можна буде забезпечити за рахунок доставки СПГ на термінали в Бельгії, Нідерландах та Франції.

 (portfolio.hu)