Аграрії Закарпаття мобілізують усі свої зусилля для проведення весняної посівної кампанії

Аграрії Закарпаття мобілізують усі свої зусилля для проведення весняної посівної кампанії

15:41 Квітень 19, 2022

Економіка 600 3 хвилини

Аграрії Закарпаття мобілізують усі свої зусилля для проведення весняної посівної кампанії. Сьогодні регіон у достатній кількості забезпечений насінням, добривами, засобами захисту та паливо-мастильними матеріалами. Про це йшлося на сьогоднішньому брифінгу управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Щоб забезпечити проведення посівної кампанії у 2022 р., на рівні держави створили механізм, який дозволяє регулювати усі процеси. Зокрема, ДП «Державний центр сертифікації експертизи сільськогосподарської продукції» організовуватиме процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для сівби без додаткових процедур сертифікації.

«Служба інспектуватиме фітосанітарний стан насіння, але може не застосовувати експертизу. Це дозволить забезпечити всіх товаровиробників насінням у необхідній кількості завдяки спрощенню заходів контролю», – додав Василь Якобчук перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в області.

Загальна прогнозована посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств у регіоні на 2022 рік становить 164,3 тис. га. Крім того, картоплю планують висадити на площі 29,3 тис. га та овочевих культур – 11,6 тис. га. Про це повідомила Тамара Василів, заступниця начальника управління – начальниця відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області.

За її словами, аграрії краю висіяли 17,5 тис. га озимих зернових культур і провели підживлення мінеральними добривами на 100%.

«Сьогодні суб’єкти господарювання області забезпечені пестицидами на 76% від загальної потреби для проведення комплексу заходів щодо захисту рослин у весняно-літній період», – наголосила Корнелія Булеца, начальниця відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Також спікерка підкреслила, що в Україні спростили умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом і продовжили термін дії допусків на право роботи та торгівлі ними.

Про це повідомляє Закарпатська ОВА.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня