karpat.in.ua

Країни Балтії можуть позбутися тиску росії

Литва стала першою державою ЄС, яка припинила імпорт російського газу через війну в Україні, а Естонія та Латвія тимчасово призупинили постачання сировини з росії.

Країни Балтії в останні роки постійно працювали над зменшенням енергетичної залежності від Москви, а повне звільнення їм забезпечать термінали СПГ.

«Кілька років тому наша країна прийняла рішення, яке дозволить безболісно обірвати енергетичну залежність від агресора. Якщо ми можемо це зробити, то зможе й решта європейських держав», – заявив президент Литви Ґітанас Науседа.

Він також нагадав, що гроші від експорту нафти й газу будуть використані Москвою для фінансування війни в Україні, де атакують мирних жителів.

Для повної незалежності доведеться побудувати ще один термінал СПГ.

Щоб позбутися впливу з боку росії в енергетичному секторі в короткостроковій перспективі, Латвії, зокрема, треба створити нові шляхи постачання природного газу та розвивати використання відновлюваних джерел енергії, підкреслив прем’єр-міністр країни Кріш’яніс Каріньш.

У нинішній ситуації державам Балтії потрібен ще як мінімум один термінал зрідженого природного газу (СПГ), щоб повністю відмовитися від російської сировини. Найшвидшим рішенням стане реалізація проєкту Paldiski в Естонії, де може бути швидко побудована відповідна інфраструктура. Саме тому Латвія та її партнери надають великого значення цій інвестиції, повідомляє The Baltic Times.

Відключення країн Балтії від східної електромережі та синхронізація з системою континентальної Європи триває й залишається ключовим політичним пріоритетом.

Дедлайном для цього завдання є 2025 рік. Воно буде реалізоване в три етапи, і вже після другого Латвія, Литва та Естонія зможуть працювати синхронно з центральноєвропейською мережею.

index.hu