Європейські банки закликали надати українським біженцям доступ до рахунків

Європейські банки закликали надати українським біженцям доступ до рахунків

16:26 Квітень 27, 2022

Економіка 470 3 хвилини

Європейські банки мають надати біженцям з України доступ до фінансової системи ЄС без необхідності ретельного дотримання правил боротьби з відмиванням грошей. Про це йдеться в офіційній заяві регулятора Європейського банківського управління (EBA), пише УНН з посиланням на Politico.

“Після вторгнення рф в Україну мільйони людей знайшли притулок у країнах-членах ЄС. Їм потрібен доступ до основних фінансових продуктів і послуг, щоб брати участь у суспільстві ЄС. EBA закликає фінансові установи надати такий доступ”, – заявив регулятор.

Зазначили, що європейські банки можуть застосовувати щодо біженців спрощену перевірку, щоб гарантувати, що вони можуть відкрити основні банківські рахунки. Регулятор зауважує, що банківські установи, наприклад, не мають вимагати паспорт для відкриття рахунку з основними функціями, і можуть покладатися на інші документи, щоб підтвердити, що потенційний клієнт є українським біженцем.

Крім того, вони можуть відкласти деякі перевірки клієнтів на більш пізній термін, щоб дозволити біженцям використовувати передплачені картки. Замість цього, зазначає EBA, слід посилити моніторинг або встановити обмеження на грошові перекази від однієї особи до іншої, щоб запобігти ризикам.

Проте, застерігає регулятор, кредитори повинні бути уважними до ознак експлуатації або торгівлі людьми, таких як “невиправдано” низькі трансферти на заробітну плату або дивні схеми виплат. Також EBA попередив банки щодо того, що клієнти намагаються “заплутувати” відносини з людьми, які постраждали від санкцій проти росії, або приховати справжнього власника бізнесу, намагаючись дотримуватися режиму санкцій ЄС.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня