Понад 50 тисяч українських біженців знайшли роботу в Чехії

Понад 50 тисяч українських біженців знайшли роботу в Чехії

18:30 Травень 20, 2022

Економіка 558 3 хвилини

Magyar

Станом на середину травня понад 50 тисяч українських біженців офіційно працевлаштувалися в Чехії на основі спеціальної однорічної візи, заявило міністерство праці країни.

Про працевлаштування українців міністерству повідомили відповідні підприємства. За даними відомства, ідеться здебільшого про робочі місця, які тривалий час залишалися вакантними.

Відповідно до рішення уряду Чехії, біженці з України, які рятуються від війни, зі спеціальною візою можуть вільно, без будь-який обмежень отримати роботу в країні.

Міністерство внутрішніх справ Чехії, згідно з останніми даними, видало близько 345 тисяч спеціальних віз, які надають право на проживання, працевлаштування, медичне забезпечення, соціальну допомогу та доступ до системи освіти протягом одного року. За підрахунками міністерства, наразі в країні перебувають понад 200 тисяч українських біженців. Точна цифра невідома, оскільки Чехія не є прикордонною державою Шенгенської зони. За оцінками, близько 140 тисяч біженців частково повернулися в Україну, частково виїхали в інші країни Європи.

Майже дві третини українських переселенців – це діти до 18 років, а 73% повнолітніх – жінки. Серед дорослих 29% повідомили, що мають вищу освіту, 23% – загальну середню, 17% – професійну, близько третини – базову середню освіту.

Українські біженці, які працевлаштувалися, трудяться здебільшого на виробництві, будівництві, у сфері послуг чи транспорту.

Перешкодою для влаштування на певні робочі місця часто стає незнання чеської мови, зазначають у міністерстві. Станом на середину травня в службах зайнятості Чехії було зареєстровано 7800 заяв українських біженців, які шукають роботу.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня