Число мільярдерів у світі збільшилося на 573 за час пандемії, – Oxfam

Число мільярдерів у світі збільшилося на 573 за час пандемії, – Oxfam

14:54 Травень 24, 2022

Економіка 360 4 хвилини

З початку пандемії коронавірусу в 2020 році у світі з’явилося 573 нових мільярдери, а їх сукупний статок збільшився за цей час на $3,78 трлн і становить $12,7 трлн, або 13,9% загальносвітового ВВП.

happy young businessman and big city

Про це свідчить доповідь благодійної організації Oxfam, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, кожні 30 годин у світі з’являється новий мільярдер, і тепер їхня загальна кількість становить 2 668 осіб. Водночас, кожні 33 години 1 млн людей переходять у категорію крайньої бідності, тобто живуть менш ніж на $1,9 на день, зазначають автори доповіді.

Добробут 10 найзаможніших людей у ​​світі дорівнює стану 40% найбіднішого населення планети, або 3,1 млрд людей, а статки 20 найбагатших людей на планеті перевищують ВВП усіх країн на південь від Сахари. 

За оцінками авторів доповіді, загальний добробут мільярдерів з активами в продуктовому та енергетичному секторі збільшується на $1 млрд кожні дві доби, а за останні два роки показник зріс на $453 млрд. П’ять найбільших енергетичних компаній світу (BP, Shell, TotalEnergies, Exxon та Chevron) заробляють $2,6 тис. чистого прибутку за секунду. У продовольчому секторі за час пандемії з’явилося 62 нових мільярдери, у фармацевтичному – 40.

“Найбагатші та могутні люди заробляють на болі та стражданнях. Вони платять щедрі бонуси та дивіденди, при цьому сплачуючи якнайменше податків. Зростання багатства та зростання бідності – дві сторони однієї медалі та доказ, що наша економічна система функціонує так само, як і задумували створювали її багаті і могутні люди”, – зазначила виконавча директорка Oxfam Габріела Буше.

Oxfam знову закликала уряди світу терміново запровадити нові податки на мільярдерів, включаючи одноразовий податок на користь населення, що найбільше страждає від зростання цін на продукти та паливо, а також тимчасовий податок на надприбутки міжнародних компаній у розмірі 90%.

Організація також підрахувала, що податок на статки мільйонерів у розмірі 2%, і податок на мільярдерів у розмірі 5% дозволить урядам світу щорічно збирати близько $2,52 трлн, і цієї суми вистачить, щоб вивести зі стану бідності 2,6 млрд людей, забезпечити все населення світу вакцинами від коронавірусу, а також гарантувати загальнодоступну охорону здоров’я та соцзахист для всіх жителів країн із середнім рівнем доходів.

У своєму дослідженні Oxfam використала дані цілого ряду досліджень, у тому числі проведених Світовим банком, а також цифри з рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня