Продовольча криза: низка європейських країн розглядає можливість запровадження талонної системи

Продовольча криза: низка європейських країн розглядає можливість запровадження талонної системи

12:42 Травень 24, 2022

Економіка 455 4 хвилини

Magyar

Дедалі більше полиць для основних продуктів залишаються порожніми в магазинах, люди панічно скуповуються – Іспанія, Греція та Німеччина розглядають можливість вирішення продовольчої кризи за допомогою талонної системи.

Криза в ланцюгах поставок не щадить і батьків новонароджених дітей: 29 відсотків продуктів харчування з найбільшим попитом відсутні в магазинах США.

Внаслідок дефіциту дитячого харчування, який виник через збої в ланцюгах поставок, викликаних епідемією, у США обмежили кількість дитячого харчування, яке продають в одні руки: один покупець може придбати максимум три продукти харчування для дітей і немовлят.

Кілька європейських країн розглядає можливість захистити економіку запровадженням талонної системи.

Панікувати та скуповувати основні продукти в разі дефіциту – це природна реакція людей.

Через це Німеччина запровадила талонну систему, яка поширюватиметься на основні продукти харчування, такі як борошно, молоко та соняшникова олія. Німеччина називає талонну систему продажу «превентивним» заходом.

Грецькі супермаркети також обмежують обсяги продажу дефіцитних товарів після того, як війна в Україні спричинила проблеми з постачанням в країні. Однак, як і в Німеччині, це поки лише превентивне обмеження.

«Обмеження продажу цих продуктів запроваджено лише як запобіжний захід, оскільки наші клієнти, видно, стурбовані війною в Україні», – каже речник однієї грецької мережі супермаркетів. «Ми хочемо бути впевненими, що зможемо й надалі забезпечувати потреби клієнтів у майбутньому».

Міністр розвитку Греції Адоніс Георгіадіс повідомив, що талонна система необхідна, оскільки попит на дефіцитні товари за останні тижні зріс приблизно на 200 відсотків, оскільки покупці кинулися в магазини скуповувати основні продукти.

«Борошно та соняшникова олія – це два продукти, які стали дефіцитом у Європі через війну», – зазначив Георгіадіс.

Іспанія також страждає від продовольчої кризи, в країні дефіцитом є яйця і низка молочних продуктів. Великі іспанські супермаркети також використовують талонну систему.

Іспанська молочна фабрика Inlac була змушена припинити виробництво на кілька днів через паралізований ланцюг поставок, спричинений страйком водіїв вантажівок, які вимагають підвищення зарплат.

Представники транспортних компаній заявили, що їхня зарплата не зросла пропорційно ціні на дизельне паливо, що робить їхній бізнес неприбутковим.

 (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня