Уряд Угорщини вводить спеціальний податок на надприбутки для захисту сімей та скорочення витрат на ЖКП
Банки, страхові компанії, великі торгові мережі, енергетичні та торгові підприємства, телекомунікаційні та авіакомпанії зобов’яжуть сплачувати більшу частину свого додаткового прибутку у фонд захисту скорочення витрат на житлово-комунальні послуги (ЖКП) та національної оборони, – заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у середу.
Прем’єр-міністр оголосив про запровадження важливого заходу у відеозверненні, опублікованому в соцмережі в середу. Він наголосив, що війна затягується, санкційна політика Брюсселя не покращується, і все це разом призведе до значного зростання цін. І в нинішніх обставинах стає дедалі важче та дорожче захищати сім’ї. Крім того, потрібно негайно посилити й армію. Водночас зі зростанням процентних ставок і цін банки та великі мультинаціональні корпорації отримують усе більше доходів і надприбутків, – пояснив прем’єр-міністр.
Віктор Орбан нагадав, що уряд обіцяв захищати сім’ї, пенсіонерів, робочі місця та скорочення витрат на ЖКП навіть в умовах тривалої війни. У рамках цієї ініціативи банки, страхові компанії, великі торгові мережі, енергетичні та торгові підприємства, телекомунікаційні та авіакомпанії зобов’яжуть сплачувати більшу частину свого додаткового прибутку в створюваний урядом фонд захисту скорочення витрат на ЖКП та національної оборони. При цьому він зазначив, що ці заходи мають часове обмеження: вони діятимуть два роки, протягом 2022 та 2023 років. «Тих, хто в цій воєнній ситуації отримує додаткову вигоду, ми закликаємо, ми очікуємо від них допомоги людям і внеску у витрати на оборону країни», – додав Віктор Орбан.
Як зазначають угорські аналітики, концепція спеціальних галузевих податків не є новою, адже після зміни уряду в 2010 році економіку Угорщини, яка перебувала на межі банкрутства, вдалося стабілізувати по суті цими видами податків. Найвідомішим із них тоді був банківський податок, але після зміцнення економіки спеціальні податки були скасовані. Оподаткування надприбутків зараз стосується не окремої галузі, а значної частини кола великих підприємств. Але і цього разу захід не поширюється на виробничі підприємства, зокрема на автовиробників, які працюють в Угорщині (Mercedes, Audi, Suzuki), компанії легкої промисловості (як, наприклад, Lego), фармацевтичні компанії, як зокрема Richter, а також будівельні компанії.
vb/origo.hu/hirado.hu/hvg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися