karpat.in.ua

Найдорожчі міста планети на сьогодні

Згідно з нещодавнім опитуванням міжнародної консалтингової компанії ECA, Гонконг досі залишається лідером у списку найдорожчих міст світу.

Протягом багатьох років ECA публікує список найдорожчих міст світу, який складається за різними критеріями. У більшості випадків визначають рейтинг середня ціна основних продуктів харчування, таких як молоко та олія, накладні витрати, громадський транспорт та вагомість місцевої валюти. Із поточним підсумком Гонконг втретє поспіль здобув звання найдорожчого міста світу, – пише CNN.

Азія – безсумнівно, найдорожчий континент на Землі, з ексклюзивними місцями, не призначеними для гаманця звичайної людини, а саме: Токіо, Шанхай, Сеул, а також Тель-Авів із Близького Сходу. Шість із десяти найдорожчих міст розташовані в Азії. Найбільш піднялася в списку (на 23 місця) столиця Шрі-Ланки Коломбо, яка впродовж року опинилася на 149 місці.

Інфляція надзвичайно висока в містах, де провели опитування, особливо в Китаї, але все ще значно нижча, ніж в інших частинах Азії, – заявив Лі Куан Ю, колишній прем’єр-міністри Сінгапуру. За словами регіонального директора ЄКА в Азії, причинами є зміцнення китайської валюти юаня.

Звісно, ​​у списку є й міста, які ще в недалекому минулому значно втратили свою популярність, наприклад, Париж, який раніше, до того ж, тривалий час, був на першому місці, а зараз не входить навіть до тридцятки. Загалом усі раніше популярні європейські міста знаходяться в занепаді, наприклад, Рим, Брюссель чи Мадрид, і в основному це пов’язано з ослабленням євро. Звичайно, класифікацію кожного міста визначають не лише економічні чинники, а й міжнародні політичні рухи. Епідемія коронавірусу останніх двох років також суттєво вплинула на трансформацію рейтингу.

На хвилі російсько-українського конфлікту не дивно, що Москва посіла 62-е місце, а Санкт-Петербург — 147-е. Що стосується найдорожчих міст-подіумів, то Нью-Йорк із десятимільйонним населенням став другим після Гонконгу, а Женева – третьою.

Джереоло:Index