karpat.in.ua

У Бельгії відновить роботу шоколадна фабрика, закрита через сальмонельоз

Виробництво італійської кондитерської групи Ferrero в Арлоні, Бельгія, яке було закрито на початку квітня через інфекцію сальмонели, може відновити виробництво, повідомляє франкомовна бельгійська щоденна газета La Libre Begique.

Згідно з повідомленням управління охорони здоров’я Бельгії, завод в Арлоні може розпочати виробництво на тримісячний тестовий період під надзвичайно суворим наглядом за гігієною. Протягом цього періоду сировина, а також окремі вироблені партії постійно проходитимуть аналіз. Продукція може бути розміщена на ринку лише за умови, що аналізи покажуть задовільні результати.

Інцидент на заводі в Арлоні виник у квітні, але бактерію, що викликає кишкову інфекцію, виявили ще 15 грудня. Усі виготовлені там шоколадні вироби (Кіндер-сюрприз, Шоко-бон, міні-яйця) були зняті з полиць магазинів. Європейський центр із профілактики та контролю захворювань (ECDC) нещодавно повідомив, що станом на 3 червня в країнах – членах ЄС і Великобританії було виявлено 370 підтверджених випадків і 22 підозр на зараження сальмонельозом.

Італійська компанія, відома своїми брендами Nutella і Kinder, підтвердила, що отримала умовний дозвіл на перезапуск.

Енн Едвардс, виконавчий директор Ferrero Group, повідомила, що відновлення виробництва стало можливим після ретельного очищення та перевірки харчової безпеки. За її словами, було проведено понад 1800 перевірок контролю якості, замінено або очищено близько 10 000 деталей.

«Ми зробили все можливе, щоб цього більше не повторилося», – додала вона.

Директор визнала – «те, що сталося було надзвичайно серйозним», і вчергове вибачилася перед споживачами від імені компанії.

У Бельгії 19 квітня з цього приводу було розпочато розслідування, оскільки за підозрою влади, Ferrero неналежно відреагувало на проблему, виявлену в грудні. Провадження ґрунтується, серед іншого, на недотриманні зобов’язань щодо відстеження в харчовому ланцюгу, порушенні законодавчих положень про безпеку та гігієну харчових продуктів, а також ненаданні допомоги особі, яка перебуває в небезпеці, додає видання.

(MTI)