karpat.in.ua

Через енергетичну кризу на найбільших заводах криптомайнінгу вимикають електроенергію

Через енергетичну кризу від найбільших заводів криптомайнінгу вимикають електроенергію, оскільки таку ситуацію, яка загострюється щодня, неможливо виправити інакше, – повідомив про рішення уряду речник енергетичної галузі Ірану Мустафа Раджабі Машхаді.

Як повідомляє Bloomberg, закон набуде чинності 22 червня в країні, яка постраждала від відключення електроенергії, внаслідок чого 118 затверджених державою майнінгових об’єктів будуть позбавлені електроенергії.

Іран криптомайнінг офіційно запровадив ще в 2019 році, а невдовзі після цього почав видавати необхідні дозволи. У той час усе, що вимагалося, – це щоб майнери платили вищу плату за електроенергію і продали свої видобуті біткоїни Центральному банку Ірану. Однак з тих пір уряд наказав два рази припинити їхню роботу, це сталося минулого року, щоб послабити тиск на енергетичну інфраструктуру, оскільки попит на електроенергію побив усі рекорди, – повідомляє сайт TechCrunch.

Тим не менш, майнінг у країні процвітав протягом тривалого часу: за даними аналітичної компанії Elliptic, у травні минулого року на Іран припадало 4,5 відсотка світової активності з видобутку біткоїнів. За даними Кембриджського центру альтернативних фінансів (CCAF), у січні цього року це число впало до 0,12 відсотка. Невідомо, чи вплинув на рішення іранського уряду обвал крипторинку.

Джерело: (index.hu)