karpat.in.ua

Україна експортувала вже мільйон тонн зерна через Констанцу

В останні місяці Констанца, Румунія, стала головним центром експорту зерна з України. Однак, незважаючи на те, що тут можна найшвидше в Європі відвантажити зерно, потужності все ще далекі від необхідного. Місцеві компанії не хочуть інвестувати в засоби, які після війни більше не знадобляться.

Оскільки російська армія тримає українські порти в Чорному морі під блокадою, для експорту українського зерна залишаються два варіанти: перевезти автомобільним і залізничним транспортом до Польщі, а потім до Балтійського моря або на баржах через Дунай до Румунії.

З порту Констанца до Середземного моря вже пряма дорога, до того ж тільки тут у всій Європі зерно можуть перевантажити за один день. Але, незважаючи на нещодавнє збільшення потужностей, вони все ще недостатні.

«Якщо ми хочемо й надалі допомагати українським сільгоспвиробникам, нам знадобиться таке обладнання, яке збільшить наші переробні потужності. Тобто такі інвестиції, які ми можемо втілити лише частково. Ми можемо придбати тільки таке обладнання, що буде потрібне й після війни. Інше ніхто не купить», – пояснив агентству AP керівник портової компанії Comvex Ден Долгін.

Президент Румунії Клаус Йоханніс минулого тижня в Києві заявив, що його країна активно намагається знайти вирішення проблеми експорту зерна з України. Однак незабаром ситуація може погіршитися.

Причину депутатам Європарламенту пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич: «Європейські країни протягом місяця почнуть збирати врожай. На нашу думку, румунський порт Констанца в основному співпрацюватиме з європейськими компаніями, його потужності будуть зайняті потребами цих компаній. Це ще більше ускладнить експорт української продукції».

З початку війни Україна змогла вивезти через порт Констанца близько мільйона тонн зерна. Однак понад 20 мільйонів тонн усе ще чекають відвантаження на складах країни.

 (euronews.com)