«Велика сімка» узгодила заборону на імпорт золота з Росії

«Велика сімка» узгодила заборону на імпорт золота з Росії

13:15 Червень 26, 2022

Економіка 1508 3 хвилини

Magyar

Міністерство фінансів США планує винести ухвалу, якою буде обмежено ввезення до країни російського золота уже 28 червня під час завершення саміту G7.

Лідери країн G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США) погодили заборону імпорту так званого “нового золота” з Росії, розширюючи санкції проти Москви через її війну проти України.

Про це в суботу, 25 червня, повідомило агентство Reuters з посиланням на власні джерела.

У повідомленні йдеться, що Сполучені Штати згуртували світ, наклавши на Росію швидкі та значні економічні витрати, щоб позбавити президента Володимира Путіна доходів, необхідних для фінансування війни в Україні.

За даними агентства, 28 червня Міністерство фінансів США винесе ухвалу про заборону імпорту нового золота до Сполучених Штатів. З аналогічними заявами мають виступити мінфіни інших країн G7, пише агентство.

Раніше західні санкції проти Росії не були спрямовані безпосередньо на комерційні поставки золота, але багато банків, вантажовідправників і нафтопереробників припинили працювати з російським металом після початку війни в Україні.

Золото є важливим активом для російського центрального банку, який зіткнувся з обмеженнями на доступ до деяких своїх активів, які зберігаються за кордоном через санкції Заходу.

Акції російських золотодобувних компаній, які торгуються за кордоном, впали цього року на тлі труднощів, включаючи продаж золота та погашення кредитів банкам, які потрапили під санкції.

Загалом Росія виробляє близько 10% золота, що видобувається у світі щороку. Її золоті запаси зросли втричі після анексії Криму в 2014 році.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня