Грантові програми для ІТ-сектору та переробного бізнесу

Грантові програми для ІТ-сектору та переробного бізнесу

18:29 Червень 26, 2022

Економіка 2047 5 хвилин

Magyar

Як ми уже розповідали у попередньому матеріалі, український уряд затвердив одразу шість різних грантових програм для підтримки малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць та задля відновлення економіки на час війни. Продовжуємо розповідати про програми. Наступні грантові програми стосуються ІТ-сектору та переробного бізнесу.

Програма “Старт IT”

Фінансування отримають українці, які перебувають у неоплачуваних відпустках, втратили роботу, є внутрішню переміщеними особами та мають намір здобути нову професію і перейти в IT. Уряд видаватиме гранти на навчання таких людей.

Протягом 30 днів після завершення навчання, учасник цієї програми має відкрити ФОПа, працевлаштуватися або розпочати незалежну професійну діяльність.

Бюджет програми 1,8 млрд грн. В рамках програми 60 тисяч українців зможуть отримати освітні гранти до 30 тисяч гривень. Цими коштами можна оплачувати курси або школи, перелік яких визначить Міністерство цифрової трансформації. Програма “Старт в ІТ” призначена не стільки для студентів, а саме для тих, хто вже має професію, втратив роботу та бажає здобути нову спеціальність.

Програма інвестицій у IT стартапи

В рамках програми буде профінансовано реалізацію стартапів на різних етапах: починаючи від самої ідеї і аж до готового продукту. Фонд розвитку інновацій надаватиме грант від 750 тис до 3 млн грн. Розмір гранту залежатиме від стадії реалізації проектів. При цьому, обов’язковою умовою є кількість залучених працівників. Отримувач такого гранту зобов’язується протягом двох років сплатити податки у розмірі 50% отриманого гранту. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Заявники також зможуть додатково отримати поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 млн грн від Фонду інветицій.

Програма розвитку переробної галузі

Українці, які бажають розвинути свій бізнес або створити новий, можуть взяти участь у державному співфінансуванні. Гроші програми можна витратити на купівлю основних засобів, таких як технологічне обладнання чи верстати, та відшкодувати витрати на їх доставку і введення в експлуатацію.

Як пояснює Денис Шмигаль, грантові кошти в рамках цієї програми можуть бути витрачені на підприємства в секторі деревообробки, металообробки, агропереробки, будівництва чи навіть меблів.

Заявники можуть отримати відшкодування в розмірі 70 % від вартості проекту, решту 30% потрібно профінансувати за власний рахунок. Такі можливості пропонують першій 1000 заявників.

Умовою отримання гранту є створення не менше 25 робочих місць та сплата податків протягом трьох років на суму гранту. Власник бізнесу має покрити 30% всіх інвестицій, передає видання The Page.

Держава виділила 8 млн грн на програму для грантового фінансування власників переробного бізнесу або тих людей, які бажають його запустити.

Кабінет міністрів уже виділив на вищевказані грантові програми 16 млрд грн із резервного фонду держбюджету. Нова бюджетна програма безповоротної державної допомоги має назву «Надання грантів на створення бізнесу».

Як бачимо, запропоновані урядом програми допоможуть малому та середньому бізнесу в практично будь-якій галузі, а найбільше можливостей нададуть аграріям та IT сектору.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня