Уряд Іспанії планує ввести податок на надприбуток в енергетичному секторі

Уряд Іспанії планує ввести податок на надприбуток в енергетичному секторі

15:51 Червень 28, 2022

Економіка 503 3 хвилини

Magyar

Уряд Іспанії оголошує пакет економічної допомоги у розмірі 9,5 млрд євро для пом’якшення негативних наслідків війни в Україні, – пише Reuters. Це покривалося б спеціальним податком в енергетичному секторі. Іспанія може стати четвертою європейською державою, яка оподатковує енергетичні компанії, котрі опинилися у виграші від різкого зростання цін на сировину.

„Ця війна та її економічні й соціальні наслідки призвели до крайньої невизначеності в європейській та міжнародній економіці, а отже і в Іспанії”, – повідомив журналістам прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Деякі із заходів є кроком до збільшення витрат. ПДВ на електроенергію та вартість проїзду в громадському транспорті буде знижено з 10 до 5%. Безробітні та самозайняті особи, які заробляють менше 14 тисяч євро на рік, отримають одноразову фінансову допомогу в розмірі 200 євро.

На 15 відсотків підвищуються пенсії для найбільш незахищених верств населення, у тому числі для вдів та інвалідів.

Прем’єр-міністр – ліберал заявив, що уряд планує оподатковувати надприбутки енергетичних компаній, оскільки ціни різко зросли після війни. Він вважає: щодо цього питання існує соціальний консенсус.

Більше подробиць з приводу заходу він не розкрив. Менш ніж за тиждень опозиційна Народна партія отримала значну перевагу на регіональних виборах в Андалузі, тоді як підтримка правлячих соціалістів упала.

Окрім уряду Угорщини, спеціальні податки на енергетичний сектор запроваджено в Італії та Великобританії, але питання стоїть на порядку денному в Німеччині.

Нафтові гіганти отримали величезний надприбуток через війну в Україні. Лише в першому кварталі прибуток п’яти найбільших нафтових компаній подвоївся, і в німецькій політиці все частіше лунають заклики про те, що вони також повинні внести свій внесок, та допомогти нести тягар, – повідомляють німецькі інформаційні агентства.

Зростання цін на енергоносії в Сполучених Штатах вже призвело до того, що Джо Байден попросив Конгрес США призупинити федеральний податок на паливо на 3 місяці. Це був би безпрецедентний крок у країні, де всілякі урядові втручання у функціонування вільного ринку викликають найжорстокішу реакцію.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня