Угорський державний секретар: Угорщина допоможе транспортувати зерно, яке застрягло в Україні

Угорський державний секретар: Угорщина допоможе транспортувати зерно, яке застрягло в Україні

10:50 Липень 24, 2022

Економіка 2632 4 хвилини

Magyar

Угорщина надасть усіляку допомогу, щоб зерно, яке застрягло в Україні, насамперед пшениця, кукурудза та соняшник, потрапило в різні куточки світу, – заявив парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини Бенсе Ретварі у п’ятницю на пресконференції, що відбулася на перевантажувальному пункті Епер’єшке (угор.Eperjeske) щодо плавного, безперервного та швидкого перетину залізничних вантажів зерна з України.

Бенце Ретварі, парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини провів пресконференцію в супроводі Іштвана Діко, заступника генерального директора компанії Záhony-Port, і заступника начальника комісії поліції Сабольч-Сатмар-Берег Жолта Гудака на станції пересадки Eperjeske 22 липня 2022 року.
Фото: MTI/Vajda János

Він наголосив, що угорська сторона намагається зробити процес плавним як юридично, так і фізично.

Політик також підкреслив, що процедуру митниці спростили та прискорили. Як приклад, він навів факт, що при транспортуванні зерна з України достатньо підтвердити місце походження товару декларацією. Також спрощено фітосанітарну процедуру, щоб пришвидшити перевалку (перегруз) зерна.

Ретварі Бенце додав, що поліція, дотримуючись відповідних приписів, виконує завдання з розрахунком по 10-15 хвилин на поїзд.

Перевалка вантажу кукурудзи українського поїзда широкої колії відбувається на перевантажувальній станції Епер’єшке. Партія зерна, що надходить залізницею з України, вантажиться на станції механізованої перевалки на поїзди стандартної колії або вантажівки.
Фото: MTI/Vajda János

Парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини зазначив, що зерновози приймаються в надзвичайно прискореному порядку, різні процедури займають не більше 1-1,5 години.

Бенсе Ретварі заявив, що пункти перевантажування працюють у постійному режимі. Угорські державні залізниці (угор. Magyar Államvasutak, MÁV) посилили і повернули в експлуатацію вісім колій. За останні чотири місяці потужність перевалки компанії Záhony Port у м. Захонь і навколишніх перевантажувальних станціях зросла в п’ять із половиною раза. Крім існуючих передавальних пристроїв, введено в експлуатацію мобільні передавальні пристрої. Крім державних, існують і приватні перевантажувальні потужності, – йдеться у повідомленні.

Він пояснив, що Угорщина також сприяє тому, щоб зерно, яке застрягло в Україні, якомога в більших обсягах потрапляло до Європи, до портів і до пунктів призначення наземним шляхом. Угорщина робить усе можливе, щоб українські вантажі доходили в усі куточки світу, тим самим пом’якшуючи продовольчу кризу в світі, спричинену російською-українською війною. Це також сприяє тому, щоб вироблене в Україні цього року зерно потрапило на склади, – зазначив держсекретар.

Перевантаження вантажу зерна ширококолійного українського поїзда на перевантажувальній станції Епер’єшке.
Фото: MTI/Vajda János

Заступник начальника повітової комендатури поліції Саболч-Сатмар-Берег Жолт Гудак підкреслив на пресконференції, що поліція надає увагу дотриманню шенгенських правил, і навіть у зв’язку з підвищеним трафіком ​​кількість особового складу для перевірки документів було збільшено.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня