Арсен Аваков пропонує антикризовий план через наближення економічної кризи та для боротьби із коронавірусом
На тлі явного конфлікту між Володимиром Зеленським та його Офісом і «непотопляємим» міністром МВС, Арсен Аваков продовжує «гнути свою лінію» і наполегливо пропонує керівництву держави вжити додаткові (жорсткіші) заходи для боротьби з коронавірусом.
Як повідомляє Департамент комунікації МВС України, з приводу поточної ситуації в країні пан Аваков зазначив наступне: «Будемо чесними – більшість людей в Україні живуть, не маючи істотних фінансових накопичень – багато сімей живуть, що називається, від зарплати до зарплати… А у нас коронавірус і карантин. Багато підприємств зупиняються, карантинні заходи змушують закриватися примусово багато маленьких компаній і бізнесів. Пройде місяць і у людей може банально не вистачати коштів, щоб підтримати себе, сім’ю – купити їжу і ліки. Для багатьох це проблема і страх №1 зараз. Це – на жаль факт, який не можна не враховувати. В уряді, разом з Прем’єром і Президентом – ми активно обговорюємо цю проблему і – переконаний, буде швидке рішення».
Зокрема, пан Аваков пропонує наступні 9 кроків для стабілізації ситуації на Україні:
1. Верховній Раді негайно – переглянути Державний бюджет: створити спеціальний стабілізаційний фонд, з якого профінансувати антикризові заходи.
2. Збільшити дефіцит держбюджету – суттєво, треба вважати, але, як мені здається, мільярдів на 200 щонайменше. Не соромлячись! – такий виклик часу. Мені шкода, але доведеться.
3. Провести секвестр бюджету – скоротивши витрати на некритичні на нинійшній час вкладення та інвестиції. Не допускаючи збитків за лінією оборони і безпеки. Мені шкода, але доведеться.
4. Обов’язково укласти угоду з МВФ, заручившись підтримкою в антикризових заходах і отримавши фінансування за програмами допомоги, в тому числі за програмою підтримки у зв’язку з пандемією коронавірусу.
5. Негайно, в найкоротші терміни, провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат відсотків і основного боргу в найближчі роки.
6. Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і виведення антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі і зв’язні механізми.
7. В жодному разі не згортати великі інвестиційні проєкти по країні – відразу після закінчення карантину – і відновити відразу після закінчення карантину ті проєкти, які дають мультиплікатор для всієї економіки – дороги, іпотека, металургія, енергетика, машинобудування.
8. Ухвалити спеціальну програму доступних кредитних ресурсів для бізнесу – від малого до великого – за низькими ставками 5-7% річних через рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.
9. Передбачити спеціальні заходи щодо встановлення паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення.
Офіс Президента і сам гарант нон-стоп показують бурхливу діяльність у напрямку стабілізації ситуації у країні. Звичайно, багато кроків та ідей мають право на життя. Але чи будуть вони ефективними враховуючи поточну ситуацію. І чи прийме до уваги цей план президент Зеленський і його найближче оточення покаже час, а його якраз обмаль.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися