karpat.in.ua

На працівників в усьому світі очікують кардинальні зміни

На економічну кризу, спричинену епідемією коронавірусу, в країнах по всьому світу реагують по-різному, що спільне – це побоювання, що значно зросте безробіття, пише угорське видання «Magyar Nemzet».

Лише за кілька днів ринок праці в країнах, які постраждали від коронавірусу, зазнав кардинальних змін.

У сферах, котрі зазнають найбільше збитків, майже скрізь розпочалися масові звільнення. Точний час пандемії та масштаби очікуваного економічного спаду сьогодні неможливо оцінити. Водночас, усі прогнози сходяться у тому, що з часом криза вплине на всі сфери економіки, а роботодавці через певний час будуть змушені скорочувати працівників.

У Фінляндії уряд прийняв рішення про тимчасове скорочення внесків. Нещодавно фінські соціальні партнери домовилися про перехідні заходи для підтримки ринку праці. Зокрема, зменшення пенсійних внесків, що виплачуються працівниками, скорочення тривалості переговорів про вивільнення з чотирнадцяти до п’яти днів та прискорення початку виплат допомоги по безробіттю.

У Сполучених Штатах цього тижня республіканці оприлюднили пакет коштів на 1 мільярд доларів, котрий містить і допомогу працівникам. За даними телеграфного агентства, протягом тижня через пандемію коронавірусу роботу втратили сімдесят тисяч людей. План у першу чергу спрямований на допомогу малому бізнесу та службовцям, в рамках якого більшість дорослих американських громадян отримають разовий чек на 1200 доларів та додатково 500 доларів на дитину, щоб полегшити свої щоденні витрати. Підприємства підтримуватимуть відстрочкою корпоративних податків, котрі стягуються при виплаті заробітних плат.

Наразі люди з найнижчими зарплатами, найімовірніше, найбільше відчують наслідки кризи, зазначає Eurofound. У своєму аналізі вони підкреслили, що найшвидше скорочення відчують низькокваліфіковані працівники у сфері транспорту та торгівлі, тоді, як очікується, попит на медичні послуги зросте в більшості постраждалих країн. Роботодавці теж не задоволені: через епідемію багато працівників не тільки через уведений карантин, але й добровільно ізолюють себе, крім того, бракує і сировини. Бізнес по-різному реагує на епідемію. Проте, у всіх країнах з епідемією першим кроком перейшли на дистанційну роботу.

Компанія Uber заблоковує рахунки водіїв, котрі виходять на рейс нездорові, але не призупинить їхній статус. Водночас, водії часто не хочуть підбирати туристів, боячись вірусу. Більші компанії у Великобританії реагують по-різному: є компанії, які виділили фонд для працівників нижчого рівня, а через тиск профспілок у багатьох місцях лікарняний лист став «більш гнучким».

У багатьох європейських країнах профспілки закликають дотримуватися правил оплати праці. Це відбувається тому, що в більшості країн люди з низьким рівнем доходу взагалі не мають джерел для існування. Отже, Eurofound припускає, що соціальне забезпечення незабаром може стати важливим політичним питанням.

(Magyar Nemzet)