Американські гіганти скуповують українську сільськогосподарську землю

Американські гіганти скуповують українську сільськогосподарську землю

17:44 Серпень 1, 2022

Економіка 9858 3 хвилини

Magyar

В Україні минулого року набув чинності новий закон, який скасував мораторій на продаж землі. Реформу запропонував Міжнародний валютний фонд (МВФ) у Вашингтоні в обмін на ще один пакет кредитів. Відтоді майже третина українських сільськогосподарських земель опинилася в руках американців. Раніше український чорнозем купував і Китай, пише міжнародне інформаційне агентство V4NA.

55% загальної площі України займає рілля. Причому це неабиякий вид землі, а жирні, багаті, родючі ґрунти, що становлять величезну сільськогосподарську цінність. Однак тривалий час їх можна було лише орендувати. Ще у 2001 році уряд ухвалив мораторій на купівлю-продаж землі, який пізніше продовжував ще десять разів. Селяни, що мали невелику кількість землі, обробіток якої був нерентабельним, здавали її в оренду. Таким чином дрібні маєтки потрапили під вплив великих сільськогосподарських компаній, котрі використовували цінні чорноземи в обмін на мізерну платню.

Зміну внесли до 1 липня 2021 року, коли був скасований попередній мораторій. Таким чином відновилося право купівлі-продажу української землі. Уряд Зеленського почав приватизацію землі й дав можливість купувати її суб’єктам господарювання за межами України. Ціни швидко підскочили з 2 500 доларів США до 10 000 за гектар, що все ще дуже добре, враховуючи високу якість землі.

За рік після реформи найбільшими покупцями в Україні стали три міжнародні консорціуми з американським капіталом. Як пише газета Australian National Review, загалом вони купили 17 млн гектарів сільськогосподарських угідь, що становить 28% ріллі, або майже третину. Цими трьома гігантами є Cargill, DuPont і Monsanto.

Сполучені Штати – не перша країна, компанії якої інвестували в українські сільськогосподарські землі. Згідно з попередньою статтею в The Wall Street Journal, ще в 2013 році Китай підписав угоду про оренду на пів століття 9% найкращих земель, що становить 5% загальної території України.

До речі, роль українських сільськогосподарських угідь є вирішальною також із глобальної продовольчої точки зору, оскільки наша країна – один із найважливіших експортерів сільськогосподарської продукції: звідси надходять 16% світового обсягу кукурудзи та 12% пшениці.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня