Використана олія може стати сировиною для виготовлення цегли у майбутньому

Використана олія може стати сировиною для виготовлення цегли у майбутньому

10:49 Серпень 7, 2022

Економіка 2124 4 хвилини

Magyar

Співробітники Університету Фліндерса в Австралії наполегливо працюють над екологічністю класичного будівельного матеріалу – цегли, оскільки це життєво важливі блоки сучасного суспільства. Цього разу співробітники університету запропонували нову ідею: для виробництва суттєво дешевшої та більш екологічної цегли замість розчину та цементу використовуватимуть різні відходи.

Замість розчину та цементу для виготовлення більш дешевої та екологічної цегли використовуються відходи виробництва.

Найдавнішою цеглою у світовій історії вважаються грудки соломи та глини, висушені на сонці. Опісля з них створювали глиняні блоки, обпалені в печі, а в наш час їх формують за допомогою дедалі більш сучасних процесів.

У центрі уваги нового дослідження, опублікованого в журналі Macromolecular Chemistry and Physics, — залучення до процесу недорогої сировини, отриманої з відходів, яка буде використовуватися для виробництва легкої, але міцної полімерної цегли. За словами експертів, цеглини цього типу можна з’єднувати та фіксувати за допомогою хімічної реакції, що додатково знижує витрати, які були передбачені через складність виробництва і використання.

„У цьому дослідженні ми обґрунтували запровадження нового типу цегли, яку можна виготовити з відпрацьованої кулінарної олії, змішаної із сіркою та дициклопентадієном (DCPD), – розповів професор хімії Джастін Чалкер науковому онлайн-порталу ZME Science. – Цеглини скріплені без розчину, а отже на процес витрачається ще й менше зусиль, спрямованих на створення екологічно безпечного середовища».

Він додав: ця сировина є дешевою, доступною у великій кількості та вважається промисловими відходами, тому дає можливість не тільки виробляти дешевшу цеглу, але також переробляти певні відходи у набагато більш екологічний спосіб, ніж ті методи утилізації, які використовуються сьогодні.

Розробка екологічно чистих будівельних матеріалів стає все більш необхідною, оскільки виробництво цементу, чавуну та сталі – основних матеріалів, які зараз використовуються в усьому світі, – відповідає понад 15 відсоткам світових викидів вуглекислого газу.

Під час дослідження вчені перевірили, якою є міцність полімерів, виготовлених із відпрацьованої кулінарної олії, сірки та DCPD, а також розглянули варіанти, як цей матеріал можна зміцнити та використовувати в будівельній промисловості.

Міцність нової цегли залежить від сірчаних зв’язків у полімері, адже цеглини між собою склеюються без використання додаткового розчину.

Лабораторні випробування засвідчили, що зв’язок між цеглинами таким чином міцніший, ніж якби все це було зроблено за допомогою суперклею.

Зараз команда працює з компанією Clean Earth Technologies, щоб перетворити цеглу на ринковий товар, а потім розширити виробництво та вивести його на ринок.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня