karpat.in.ua

Бельгійська військова промисловість процвітає

Завдяки постачанням зброї в Україну значно зросли показники військової промисловості Бельгії. Уряд країни відправив Києву кулемети та протитанкову зброю, але найважливіший їхній продукт – бронежилети. Виробники скаржаться на труднощі з постачанням, стверджуючи, що ледве встигають за попитом.

Військова промисловість Бельгії процвітає через війну в Україні, пропозиція ледве справляється з попитом, повідомив інформаційний портал The Brussels Times у п’ятницю.

Бельгія надала Україні значні «пожертви» у вигляді зброї. На початку війни прем’єр-міністр Александр де Кроо оголосив, що країна поставить Києву 5000 кулеметів, 200 одиниць протитанкової зброї та 3800 тонн пального.

Кулемети виробила збройова компанія FN Herstal, що належить уряду Валлонії. Частина пожертвувань надійшла з державних запасів. Утім на сьогодні немає інформації про те, що уряд замовив нову зброю для поповнення запасів.

За даними The Brussels Times, війна в Україні також значно пожвавила менш важливу фламандську збройову промисловість. Щомісячний звіт фламандського уряду показує, що загалом за перші шість місяців цього року було видано ліцензій на експорт зброї на загальну суму 371,5 мільйона євро, що вдвічі більше, ніж торік. Фламандський регіон уклав з Києвом велику експортну угоду, за якою компанія Sioen Ballistics поставила в Україну бронежилети. Concordia Textiles of Flanders, що виробляє тканину для їхнього виготовлення, повідомила про виникнення проблем із постачанням через підвищений попит.

Війна в Україні привела до значного збільшення військових витрат та інвестицій в оборонний сектор. У червні федеральний уряд Бельгії оголосив, що інвестує 1,8 мільярда євро в дослідження та розробки, пов’язані з обороною. Це дасть величезний поштовх таким бельгійським військовим компаніям, як FN Herstal, John Cockerill, та аерокосмічній компанії Sonaca, пише The Brussels Times.

Джерело:  (mandiner.hu)