Уряд порекомендував Верховній Раді «урізати» місцеві бюджети: хто може постраждати?
Кабінет міністрів України направив керівництву Верховної Ради пропозиції щодо змін видаткової частини держбюджету 2020 року. Про це свідчать оновлені розрахунки Кабміну з видаткової частини держбюджету, повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко.
За його словами уряд пропонує зменшити доходи держбюджету на 115 млрд грн і збільшити витрати на 96 млрд грн. «Для покриття дефіциту (пропонується – авт.) збільшити внутрішні запозичення на 147 млрд грн і зовнішні на 131 млрд грн.», – зазначає нардеп.
Також пан Гончаренко пише, що уряд пропонує створити Стабілізаційний фонд у розмірі 124 млрд грн, який буде розподілятися Кабміном «практично в ручному режимі».
Отже, якщо детальніше, то Кабмін пропонує парламенту повністю скоротити витрати на поліпшення соцзахисту педагогів, а також скорочуються субвенції на розвиток ОТГ.
Зокрема, уряд пропонує скоротити в повному обсязі субвенції місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти (в бюджеті-2020 на це передбачено 259 млн грн).
Також передбачається скорочення в повному обсязі субвенції на забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (в бюджеті на це передбачалося 1,42 млрд грн).
Крім цього, планується скасування витрат на субвенцію на поліпшення соцзахисту окремих категорій педагогічних працівників закладів середньої освіти (в бюджеті на це було передбачено 1,553 млрд грн).
Розрахунки з видаткової частини уряду свідчать про плани скоротити в повному обсязі субвенції на програму «Здібна школа для кращих результатів». Програма передбачає будівництво, реконструкцію і капремонт шкіл. У бюджеті-2020 на це передбачено 1,5 млрд грн.
Уряд також пропонує розглянути варіант перенаправити витрати на Держфонд регіонального розвитку (в розмірі 7,5 млрд грн) на запобігання і протидію коронавірусу в регіонах.
Також скорочуються субвенції на розвиток ОТГ і на соціально-економічний розвиток окремих територій. Крім цього, передбачається скорочення в повному обсязі витрат на Фонд енергоефективності (в бюджеті на це закладено 1,6 млрд грн).
«І, як вишенька на торті, (пропонується – авт.) обнулити фінансування місцевих виборів-2020. Ми що – скасовуємо місцеві вибори, які повинні пройти 25 жовтня цього року?», – зазначає нардеп Олексій Гончаренко.
Представники всіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради вже розкритикували запропоновані Кабінетом міністрів зміни до бюджетного кодексу, державного бюджету і створення стабілізаційного фонду.
Так, заступник голови фракції «Голос» Ярослав Железняк наголосив, що показники, запропоновані урядом, «не є реалістичними, а скорочення низки статей видатків місцевих бюджетів і видатків на освіту та медицину в таких умовах просто неможливі».
Заступник голови фракції також зазначив, що низка положень запропонованого законопроекту ніяк не стосується заходів із протидії епідемії коронавірусу.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися