Яку фінансову допомогу отримують українські біженці у Швеції

Яку фінансову допомогу отримують українські біженці у Швеції

18:27 Серпень 17, 2022

Економіка 1554 5 хвилин

Magyar

Українці у Швеції можуть отримати два види фінансової допомоги: добову чи цільову допомогу. Проте виплати доступні не всім біженцям.

Яку фінансову допомогу отримують українські біженці у Швеції

Українці у Швеції можуть отримати два види фінансової допомоги: добову чи цільову допомогу. Проте виплати доступні не всім біженцям. Підтримка надається лише тим людям, які не мають власних коштів. Отримувати допомогу та одночасно заробляти гроші вважається злочином. Гроші видаються на їжу, одяг та особисті витрати.

Види допомоги

Добова допомога – гроші, які людина витрачає на свої повсякденні потреби: їжа, медична допомога, одяг та взуття, засоби гігієни, ліки, стоматологічні послуги, дозвілля та інше. Сума добових залежить від того, де мешкає заявник:

Гуртожиток Міграційної служби з харчуванням (сума на день):

  • 24 крони для одного дорослого;
  • 19 крон на кожного дорослого, якщо в сім’ї їх більше одного;
  • 12 крон для дітей.

Житло без харчування (сума на день):

  • 71 крона для одного дорослого;
  • 61 крона на кожного дорослого, якщо в сім’ї їх більше одного;
  • 37 крон для дітей віком до 3-х років;
  • 43 крони – діти віком від 4 до 10 років;
  • 50 крон для дітей віком від 11 до 17 років.

Якщо у сім’ї більше двох дітей, то для двох старших добові надаються у повному обсязі, а всім молодшим – 50% від встановленої суми.

Цільова допомога виплачується у випадку, якщо заявник має гостру потребу в чомусь, що не покривається добовими виплатами, наприклад зробити окуляри, купити зимовий одяг або дитячий візок. Вам потрібно довести, що потреба є невідкладною і ви не в змозі заплатити самостійно.

Міграційна служба проведе індивідуальний аналіз потреб. У разі схвалення виплату буде надано найдешевший варіант, необхідний для задоволення вашої потреби.

Право на цільову допомогу втрачають біженці, які переїжджають до районів із соціальними та економічними проблемами. Цей список визначено та затверджено Міграційною службою.

Важливо! Міграційну службу слід відразу повідомити про зміну місця проживання або фінансового статусу, адже ці фактори безпосередньо впливають на виплату підтримки.

Як отримати допомогу?

Запит на фінансування необхідно подати особисто до Міграційної служби або надіслати поштою. Виплати починають нараховуватись з того дня, коли ви звернетеся за допомогою. Також попередньо слід подати заявку на отримання захисту відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Одночасно заявник може одержувати два види допомоги залежно від ситуації. Кожен запит Міграційна служба розглядає окремо.

Виплати будуть перераховуватись на спеціальний рахунок, відповідну банківську картку видадуть у Міграційній службі.

Про своє рішення про надання фінансової допомоги Міграційна служба повідомить через адміністратора приймального відділення або поштою. Рішення буде надіслано звичайним листом на адресу вашого проживання. Наступного дня служба надішле ще один лист із інформацією про лист із рішенням. Таким чином, Міграційна служба вважатиме, що ви ознайомились із рішенням. Тому після подання заявки обов’язково перевіряйте пошту. На ознайомлення дається 2 тижні від дня надсилання листа, на оскарження – 3 тижні.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня