Закарпатські фермери не можуть збути урожай редиски

Закарпатські фермери не можуть збути урожай редиски

12:33 Березень 30, 2020

Економіка 4452 3 хвилини

У низинних районах Закарпаття люди живуть з овочів та коренеплодів, які вирощують у теплицях та відкритому ґрунті. На початку березня почали збирати урожай ранньої редиски.

Рожеві та червоні коренеплоди в’язали у пучки, пакували до целофанових міхів і реалізовували гуртовикам та на ринках області. За пучок – 11-12 гривень. З часу оголошення карантину в Україні ціна на редиску почала падати, наразі за пучок господарі отримують п’ять гривень. Городники раді і такій ціні, бо товар пропадає.

Ось що розповіла пані Оксана із села Боржавське Виноградівського району:

– Більшість сімей нашого села живе із землі. Аби виростити городину, доводиться вкладати багато коштів та праці: купуємо якісне і дороге насіння, добрива, треба облаштувати теплиці, підтримувати температуру, зволожувати та розпушувати ґрунт, полоти бур’яни. Вирощену редиску доводиться спродувати за безцінь. Минулого тижня чоловік повіз товар на ринок до Виноградова. Гуртовикам здав по 5 грн. пучок. Нема кому купувати нашу редиску – люди сидять вдома, купують товари першої необхідності.

Пані Оксана зі сльозами на очах каже, що не знає як бути у цій ситуації: коренеплоди треба вибирати з ґрунту, бо вони переростуть і потрухлявіють, будуть непридатні для споживання. Доведеться згодувати худобі або викинути у рівчак.

– Ми у розпачі, але не впадаємо у відчай, живемо з надією, що після карантину все стабілізується, всі будуть здорові і щасливо святкуватимемо Великдень. А тим часом готуємо землю для розсади помідорів і молимося до Господа Бога, просимо у нього захисту від коронавірусу. Нехай будуть усі живі і здорові, – побажала моя співрозмовниця.

Тетяна ГРИЦИЩУК, «Карпатський об’єктив»

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня