Україні загрожує дефіцит кави
Імпортери кави у країнах, де цей напій є популярним, замовляють підвищенні обсяги бобів, щоб уникнути нестачі, якщо ланцюги поставок будуть порушені коронавірусними блокуваннями.
Про це розповів директор відомого у світі виробника «Каравела Кава2» Карлос де Вальденебро, передає AgroNews.
Зазначається, що на відміну від різкого зниження цін на низку продовольчих товарів, ціни на каву зростають при сильному попиті та очікуванні, що поставки, які були обмежені ще до поширення вірусу, ще більше посиляться. Тож виробники Бразилії та Колумбії спостерігають зростання цін.
За словами експерта, Колумбія зараз має запаси кави, однак, і це викликає занепокоєння, надходять запити щодо швидших перевезень, оскільки більшість експортерів, які все ще мають запаси в країні, тимчасово скоротили експлуатаційні можливості.
“У нас були запити покупців у всіх великих країнах, США, Японії, Німеччині. В основному всі найбільші виробники смаженої натуральної кави в світі. Вони хочуть, щоб боби були поставлені швидше, про всяк випадок “, – зауважив глава одного з найбільших експортерів кави в Бразилії, провідний світовий виробник, який попросив його не називати, оскільки він не хотів обговорювати це питання публічно.
“Ростери та торговці запасаються, тому що вони передбачають порушення поставок. Є деякі (замовлення), які я не можу виконати”, – відзначив лондонський торговець кави, який заявив, що великі переробники купують спотові вантажі.
Зазначається, що підвищений попит на каву у світі та порушення експортно-імпортних ланцюгів, може призвести до дефіциту кавових бобів в Україні, а отже і до нестачі кави у продажу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися