Уряд Угорщини підтримує надання фінансової допомоги ЄС Україні

Уряд Угорщини підтримує надання фінансової допомоги ЄС Україні

18:32 Вересень 10, 2022

Економіка 777 2 хвилини

Magyar

Угорщина, як і інші країни – члени ЄС, готова підтримати надання фінансової підтримки Україні, – заявив Мігай Варга після неформальної зустрічі міністрів фінансів Євросоюзу в Празі в п’ятницю.

Міністр фінансів Угорщини нагадав: «Наша країна досі надала Україні значну допомогу на суму понад 28 млрд форинтів і прийняла понад 900 тисяч біженців».

«Ми підтримуємо надання фінансової допомоги Україні, яка базується на відповідному розподілі, для пом’якшення шкоди від війни», – підкреслив Мігай Варга. Міністр звернув увагу на те, що сусідні з Україною країни – члени ЄС, зокрема Угорщина, несуть такий фінансовий тягар від наслідків війни, який інші країни-члени – ні. Він наголосив, що цей аспект також необхідно враховувати при наданні спільної допомоги.

У період із 2014 по 2021 рік Європейський Союз та його фінансові інституції виділили Україні майже 5 мільярдів євро у вигляді п’яти кредитних пакетів. Крім того, з огляду на початок війни, глави держав і урядів ЄС у травні домовилися про виділення додаткового пакету фінансової допомоги в розмірі 9 мільярдів євро. 1 мільярд євро з них Україна вже отримала в серпні.

На останній зустрічі міністри фінансів ЄС зобов’язалися виділити додаткову позику в розмірі 5 мільярдів євро, за якою пізніше, ще цього року може послідувати ще одна субсидія в розмірі 3 мільярдів євро.

 (kormany.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня