Глава МВФ попереджає про ймовірність негативного розвитку подій

Глава МВФ попереджає про ймовірність негативного розвитку подій

12:20 Вересень 16, 2022

Економіка 687 2 хвилини

Magyar

Якщо зима буде суворою, у Європі може виникнути соціальна напруга, а воєнна операція росії в Україні вже спричиняє жахливі економічні наслідки та викликає побоювання щодо рецесії, заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.

За її словами, у ситуації, що склалася, Європейський центральний банк повинен обережно балансувати в боротьбі з інфляцією й водночас «зважати на необхідність підтримки функціонування економіки».

«У деяких країнах, безумовно, є побоювання щодо рецесії, і навіть якщо фактичної рецесії не буде, усе одно ймовірне відчуття спаду економіки цієї зими», – підкреслила Георгієва. «Це може призвести до певного соціального невдоволення, якщо мати-природа вирішить не допомагати, і в нас буде важка зима», – додала політикиня.

Георгієва закликала центральні банки бути наполегливими в боротьбі з «упертою» інфляцією, водночас визнала, що багато економістів помилялися, прогнозуючи минулого року послаблення у 2022-му інфляційного тиску.

Як підкреслила очільниця МВФ, якщо фіскальна та монетарна політика виявиться вдалою, наступний рік буде менш болючим. Однак у разі проведення невідповідної цілеспрямованої бюджетної політики вона може «стати ворогом монетарної, ще більше посилюючи інфляцію».

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня