На базі Закарпатської митниці посадовці з різних митниць України пройшли важливий курс навчання за американським досвідом

На базі Закарпатської митниці посадовці з різних митниць України пройшли важливий курс навчання за американським досвідом

10:39 Вересень 23, 2022

Економіка 511 4 хвилини

У рамках кількаденного навчального курсу Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Державного Департаменту США, який проходив на базі Закарпатської митниці (18-23.09.2022), для представників митних органів України відбувся семінар на тему «Виявлення загроз на основі аналізу поведінки та Методи проведення огляду автомобільного транспорту».

️ Програма EXBS співпрацює з Урядом та Держмитслужбою України, надає технічну допомогу ддя розвитку та посилення національної системи експортного контролю, недопущення розповсюдження зброї масового ураження та пов’язаних з нею товарів.

️ Мета Програми – реалізація важливої місії з забезпечення безпеки кордонів, здійснення контролю за переміщенням товарів, в тому числі, що підлягають державному експортному контролю, виявлення та недопущення переміщення заборонених товарів.

 У рамках зусиль з посилення спроможності митних органів України з виявлення та недопущення незаконних переміщень товарів, 18 посадовців з Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Вінницької та Одеської митниць Держмитслужби, в т.ч. з управління протидії контрабанді наркотиків та зброї, пройшли 4-денний навчальний курс за Програмою EXBS.

️ Навчання було зосереджено на формуванні навичок, необхідних для визначення ризиків в польових умовах. Зокрема, спостереження, аналізу поведінки, розуміння вербальних та невербальних індикаторів загроз, проведення опитування, здійснення огляду автотранспорту з метою виявлення ризиків потенційної незаконної діяльності.

 У ході семінару фахівці також наголошували, що в теперішніх умовах війни особливої важливості набуває здійснення контролю за переміщенням зброї і недопущення її нелегального переміщення.

️ Для наглядного прикладу слухачам семінару продемонстрували роботу інспекторів Закарпатської митниці на митному посту «Ужгород-автомобільний», що на кордоні зі Словаччиною. Зокрема, які спеціальні техзасоби митного контролю використовують пошуківці під час огляду автотранспорту та як виявляють місця приховування товарів, в т.ч. у вантажівках і пасажирських автобусах. До яких різних методів приховування вдаються порушники митного законодавства, аби перемістити у незаконний спосіб товар у різних сховищах та тайниках.

  Насамкінець профільного навчання слухачі отримали відповідні сертифікати, а головне – здобули навички з аналізу ризиків та огляду автотранспорту в польових умовах, які стануть в подальшій роботі важливим елементом зі здійснення ефективного митного контролю, інформує Пресслужба Закарпатської митниці.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня