Угорщина залишається одним із найважливіших зовнішньоторговельних партнерів України

Угорщина залишається одним із найважливіших зовнішньоторговельних партнерів України

11:11 Вересень 24, 2022

Економіка 509 2 хвилини

Magyar

За вісім місяців на Закарпатській митниці оформлено майже 118 тисяч митних декларацій. Найбільше, майже 74 тис. декларацій, – це запити на імпорт, понад 38 тис. — на експорт, 5 тис. — на транзит.

Із початку січня до кінця серпня загальні показники імпорту становили понад 48 мільярдів гривень, що на 48 відсотків перевищує минулорічні. Чехія імпортувала товарів майже на 17 млрд грн, Угорщина – на 14,4 млрд, Німеччина – на 5,1 млрд, Словаччина – на 4,4 млрд грн. Загальна вартість експорту становить близько 19,5 млрд грн, що на 64,8 відсотка перевищує показник попереднього року.

Основними товарами українського експорту залишаються зерно (5,7 млрд грн), насіння олійних культур і фрукти (3,8 млрд грн), вироби з деревини та деревне вугілля (3,6 млрд грн), котли, машини та механічне обладнання (872 млн грн), а також меблі (865 млн грн).

Експорт зерна безперечно стоїть на першому місці, хоча виробництво і значно знизилося через війну, а доставка морем часто була ускладнена.

Найбільше продукції було експортовано до Угорщини (8,5 млрд грн), Німеччини (3,5 млрд грн) та Румунії (1,7 млрд грн).

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня