В Україні очікується значне падіння виробництва меду

В Україні очікується значне падіння виробництва меду

15:58 Вересень 26, 2022

Економіка 475 2 хвилини

Magyar

За оцінками експертів, виробництво меду в Україні, котра є одним із найбільших виробників меду в світі, може скоротитися до 40 відсотків через російське вторгнення. Такої думки, зокрема, Олександр Парика – один із пасічників, яким через війну довелося залишити своє господарство, повідомляє Євроньоз.

«Наша пасіка знаходиться на околиці Харкова, за 15 кілометрів від російського кордону. Я поїхав у лютому, то була ще зима, бджоли зимували, але я залишив їм корм. Тоді важливіше було убезпечити сім’ю. Тому ми залишили бджіл. Як то кажуть, довелося чимось пожертвувати», – зазначає пасічник.

У результаті ракетних обстрілів росії вціліла лише половина вуликів в Україні. Заступник голови Асоціації бджолярів України Денис Солдатов налаштований песимістично, зокрема тому, що сам зміг виробити лише півтонни меду – чверть, порівняно з торішніми двома тоннами.

«Більшість меду, що надходить на ринок, виробляється у медовому поясі України, тобто південному, східному і центральному регіоні країни. Проте через війну пасіки або постраждали, або їх не можуть утримувати. Таким чином Україна виробить на 30, а то й на 40 відсотків менше меду, ніж зазвичай, а це дуже великі втрати», – окреслив ситуацію фахівець.

У нормальних умовах Україна щорічно виробляє понад 65 тисяч тонн меду, з яких 60 тисяч експортується на міжнародний ринок.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня