Світові ціни на продукти впали

Світові ціни на продукти впали

19:58 Квітень 3, 2020

Економіка 3800 5 хвилин

Magyar

Продовольство стало дешевшим на світовому ринку, через падіння попиту, викликаного пандемією COVID-19 та падінням цін на нафту. Цьому сприяв також негативний економічний вплив  обмежувальних заходів, пише Організація Об’єднаних Націй із продовольства та сільського господарства (FAO) у своїй оцінці.

Порівняно з лютим, індекс цін на продовольство FAO знизився на 4,3 відсотка, що відображає  місячні зміни цін на найважливіші харчові товари в міжнародній торгівлі.

«Зниження цін здебільшого зумовлене попитом, а не чинниками пропозиції, що посилюється погіршенням економічних перспектив», – заявила Абдолреза Аббассян (Abdolreza Abbassian), головний економіст FAO.

Наприклад, ціни на цукор упали аж на 19,1 відсотка порівняно з попереднім місяцем. Серед причин – люди харчуються вдома через карантин, запроваджений у багатьох країнах, і зменшення інтересу виробників біоетанолу через низькі ціни на нафту.

Індекс цін на рослинну олію знизився на 12 відсотків за один місяць від падіння цін на пальмову олію, що пов’язано зі зниженням цін на нафту та можливими наслідками епідемії на світовому ринку рослинної олії. Соєва та рапсова олія також слідували цій тенденції.

«Ціни на нафту знизилися майже вдвічі за останній місяць, це спричинило негативну спіраль на ринку біопалива, що дуже впливає на попит на цукор та рослинні олії», – каже аналітик FAO Пітер Тоенес (Peter Thoenes).

Індекс цін на молочну продукцію впав на 3 відсотки внаслідок зниження світового попиту на жирне та знежирене сухе молоко й перебої в ланцюзі поставок молочних продуктів, спричинені карантином через епідемію COVID-19.

Ціни на м’ясо впали на 0,6 відсотка через порушення логістики в міжнародній торгівлі бараниною та яловичиною. Зростає попит на свинину, хоча на роботу м’ясних цехів також впливає карантин працівників.

Ціна зернових упала на 2 відсотки, наблизившись до рівня березня 2019 року.

Ціни на пшеницю впали на міжнародних ринках через величезні запаси та сприятливий прогноз. Підвищений попит на імпорт із Північної Африки та експортні обмеження, накладені Росією, не вплинули на ринок. Ціни на кукурудзу також знизились через достаток запасів та помірний попит у секторі біопалива.

Оцінка врожаю пшениці до 2020 року залишається 763 млн тонн. Хоча й очікується низький урожай в Європейському Союзі, Україні та США, це буде компенсовано збільшенням виробництва в Росії, Індії та Пакистані, на це може повпливати лише напад саранчі в  двох останніх країнах.

Очікується дуже хороший урожай кукурудзи в Бразилії та Аргентині, а Південна Африка також швидко оговталася від посушливого минулого року. Однак в інших місцях низькі міжнародні ціни можуть призвести до зменшення розмірів площ, засіяних кукурудзою.

FAO дещо підвищила свою оцінку світового споживання зернових (до 2 722 млн тонн), що означає щорічне збільшення на 1,2%. Торгівля зерном може зрости приблизно на 2,3 відсотка до 420 мільйонів тонн. Загалом FAO оптимістично оцінює перспективи виробництва зерна, що в поєднанні з великими запасами може забезпечити своєрідний захист для ринків продовольства у складній ситуації, спричиненій коронавірусом.

Ціна на рис, навпаки, зростає на міжнародному ринку вже третій місяць поспіль, оскільки багато людей накопичує його через пандемію коронавірусу. 

FAO стежить за цінами та ситуацією з доставкою продовольства, щоб мати можливість своєчасно сигналізувати про проблеми, які можуть призвести до перебоїв у постачанні продовольства під час епідемії. Організація вважає, що, хоча і можуть виникнути локальні (переважно логістичні) труднощі, вони не матимуть значного впливу на світовий продовольчий ринок.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня