Ціна на каву дедалі зростає, водночас є проблеми і з постачанням

Ціна на каву дедалі зростає, водночас є проблеми і з постачанням

08:52 Жовтень 2, 2022

Економіка 501 3 хвилини

Magyar

Ціна кави на світовому ринку зростає, зараз вона становить 2,2 долара за фунт, тоді як роком раніше становила лише 1,4 долара. Підвищенню вартості сприяє, зокрема, і те, що найбільший у світі експортер кави, Бразилія, може зіткнутися з проблемами постачання, запаси арабіки в країні знаходяться на мінімумі за останні 23 роки, повідомляє Bloomberg.

Великі мережі кав’ярень, наприклад, Costa і Starbucks, використовують здебільшого арабіку.

Окрім кількісних проблем, на експорт бразильської кави може вплинути і нова рекомендація ЄС, ухвалена Європейським парламентом 13 вересня. Відповідно до ініціативи, імпорт до Європейського Союзу товарів, виробництво яких виявиться пов’язаним із вирубкою лісів, не буде дозволений.

Це стосуватиметься зокрема сої, пальмової олії, кукурудзи, козячого м’яса та кави.

Відповідну ініціативу ще повинна затвердити Єврокомісія.

Хоча в постанові ЄС Бразилія не вказана як ціль заходу, експерти сходяться на думці, що за цим стоїть різке скорочення тропічних лісів Амазонки. За даними Бразильського інституту космічних досліджень (INPE), між 2019 роком (інавгурацією президента Жаїра Болсонару) і 2021 роком було вирубано 33 800 квадратних кілометрів дощових лісів, що в середньому становить 11 тисяч квадратних кілометрів на рік, що більше за площу, наприклад, Бельгії. Лише цьогоріч знищено 7555 квадратних кілометрів лісу.

Активісти із захисту клімату неодноразово звинувачували президента Бразилії в тому, що він закриває очі на навмисну ​​вирубку лісів. Однак нещодавно у відповідь на ці закиди він відповів, що преса надто багато уваги приділяє цьому питанню і ЗМІ варто скоріш розібратися з питанням літніх лісових пожеж у Франції.

У 2020/2021 фінансовому році Бразилія експортувала до Німеччини кави на суму 1,61 мільярда доларів, до США – на 1,012 мільярда доларів, до Італії – на майже 395 мільйонів доларів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня