МВФ вважає, що наступний рік буде ще гіршим

МВФ вважає, що наступний рік буде ще гіршим

13:37 Жовтень 8, 2022

Економіка 1065 3 хвилини

Magyar

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив свої прогнози зростання на 2023 рік у звіті про стан світової економіки, який буде опубліковано наступного тижня, – повідомила генеральний менеджер МВФ Крісталіна Георгієва на конференції американського університету в четвер.

Новий прогноз буде оприлюднено до осінньої сесії Світового банку та МВФ наступного тижня. Глава МВФ зазначила, що оцінка зростання світової економіки цього року не зміниться, вона залишиться на рівні 3,2 відсотка, але показник наступного року буде погіршений – 2,9 відсотка. На скільки саме, глава міжнародної організації не сказала. Минулого року глобальний ВВП зріс на 6,1 відсотка.

Виходячи з поточного уповільнення зростання до 2026 року, втрати світової економіки становлять близько 4 трильйонів доларів, – зазначила Крісталіна Георгієва, яка каже, що це величезна невдача для світової економіки.

І ситуація лише погіршуватиметься, зростатиме ризик рецесії. Невизначеність є надзвичайно високою під час війни та пандемії, – додала вона.

За оцінками МВФ, зростання в країнах, на які припадає близько третини світової економіки, скорочуватиметься щонайменше два квартали поспіль цього чи наступного року. За словами глави МВФ, уповільнення спостерігається в усіх великих економіках у Європі, Китаї та США, а це також впливає на економічну ситуацію в країнах, що розвиваються.

По Єврозоні сильно вдарило скорочення поставок газу з Росії, Китай страждає від збоїв, пов’язаних із пандемією, і поглиблення спаду на його ринку нерухомості, а в Сполучених Штатах економічне зростання сповільнюється, оскільки інфляція зменшує реальні доходи та споживчий попит, тоді як вищі процентні ставки стримують інвестиції. Це, у свою чергу, впливає на країни, що розвиваються, оскільки попит на їхній експорт зменшується, заявив він.

Генеральний директор МВФ резюмувала у трьох пунктах, що потрібно зробити для стабілізації світової економіки.

  • Перше – зменшити інфляцію,
  • Друге – запровадження фіскальної політики, яка захищає вразливі верстви населення без збільшення інфляції,

• третє, – це спільні зусилля з підтримки ринків, що розвиваються, і країн, що розвиваються.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня