Північна Македонія з метою економії електроенергії планує не переходити на зимовий час
У Північній Македонії і в попередній опалювальний сезон сталася енергетична криза в електрозабезпеченні.
Уряд Північної Македонії розглядає можливість не переходити цього року на зимовий час, як зазвичай, тобто, літній час буде діяти і після 30 жовтня. Це дозволить заощадити значну кількість електроенергії, вважає уряд. Країна змушена економити, оскільки виявилося, що запасів газу в державі вистачає лише на два тижні для надання послуг централізованого опалення, тому після початку опалювального сезону 15 жовтня електростанції з 1 листопада будуть змушені працювати на мазуті.
Уряд зробив усе можливе, щоб опалювальний сезон розпочався 15 жовтня, але через високу ціну на газ не зміг накопичити більший резерв.
Якщо газ продовжить дорожчати або його ціна значно зросте, держава готова опалювати домогосподарства альтернативним видом палива. Уряд звернувся до населення та підприємств із проханням намагатися максимально раціонально розподіляти електроенергію та опалення.
Інші країни регіону також намагаються підготуватися до труднощів, пов’язаних з енергетичною кризою.
Сербські експерти не радять владі відкладати початок опалювального сезону з метою економії енергії. За словами голови Асоціації теплокомбінатів Сербії Деяна Стояновича, якщо похолодає і опалення не буде запущене, люди намагатимуться зігрітися іншими способами і можуть почати нераціонально використовувати електроенергію. Водночас на початку опалювального сезону послуги централізованого опалення мають подорожчати, додав він.
Міністр палива та енергетики Зорана Михайлович, у свою чергу, заявила, що відстрочки опалювального сезону не буде. А президент Александр Вучич повідомив, що країна накопичила значну кількість газу, стільки запасів у Сербії ще ніколи досі не було. Крім того, Сербія в достатній кількості закупила мазут і вугілля.
Боснія і Герцеговина теж підготувалася до опалювального сезону і постаралася закупити велику кількість газу, щоб не було перебоїв із постачанням. Країна накопичила і значні запаси мазуту, тому хвилюватися, що домогосподарства залишаться без опалення, не варто, заявляє влада. Натомість у Сараєво проблеми з опаленням були ще в січні, перед початком війни в Україні.
Країни регіону досі значною мірою залежали від російського газу, і всі, крім Сербії, долучилися до санкцій ЄС проти Росії, тому можуть отримувати природний газ лише з інших джерел за вищою ціною.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися