Дизельна криза: США і Європа можуть боротися за пальне

Дизельна криза: США і Європа можуть боротися за пальне

16:45 Жовтень 30, 2022

Економіка 1343 3 хвилини

Magyar

Європейський Союз використовує 200 мільйонів барелів дизельного пального щороку. США намагалися замістити російські поставки, але наразі пального не вистачає й там. Наслідком цього стала висока ціна.

Американці забирають поставки дизелю з Близького Сходу з-під носа європейців, повідомляє oilprice.com. Причиною цього є зниження стратегічного нафтового запасу. Це глобальна проблема: пропозиція місяцями скорочується, а попит залишається стабільно високим.

Чому склалася така ситуація? Під час пандемії нафтопереробні заводи по всьому світу були закриті через низький попит. Вважалося, що ця тенденція довгострокова, зокрема в Сполучених Штатах, оскільки попит буде низьким через екологічні норми та розвиток ринку електромобілів. Але така думка виявилася помилковою. Після пандемії через санкції проти росії попит на дизельному ринку значно зріс, а потужності нафтопереробних заводів не встигають заповнити прогалини.

На Європу очікує дизельний шок?

Як повідомляє Bloomberg, це не виключено, оскільки 1 лютого почне діяти ембарго проти російської нафти. Нафтовий страйк у Франції показав, наскільки вразлива Європа в цьому плані.

На європейському континенті серйозного дизельного шоку варто очікувати ще раніше, оскільки в сховищах палива мало, а попит залишається високим.

У США криза вже почалася, адже запаси дизельного пального впали до рекордно низького рівня: у сховищах лише 106 мільйонів барелів, що є історичним мінімумом за останні 40 років. Проте з того часу попит на дизель у Сполучених Штатах значно зріс.

Тож зрозуміло, чому американці забирають поставки дизелю з Близького Сходу з-під носа європейців. Не забуваймо, що зі скрапленим природним газом європейці вчинили так само з Азією.

Оскільки пропозиція дизельного пального в найближчому майбутньому не збільшиться, зростання цін буде неминучим як у США, так і Європі, повідомляє oilprice.com.

Тим часом власники нафтопереробних заводів у Сполучених Штатах мають рекордні прибутки. Вони зросли на 450% порівняно з періодом застою через пандемію.

Водночас Джо Байдена неабияк турбує висока ціна, адже в листопаді відбудуться проміжні вибори, нагадує Washington Post. Тож президент США поступово випускає частину стратегічних запасів на ринок, щоб запобігти зростанню цін на пальне.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня