Між Україною та Румунією пожвавилася торгівля

Між Україною та Румунією пожвавилася торгівля

14:17 Жовтень 31, 2022

Економіка 897 3 хвилини

Magyar

Унаслідок війни торговельні відносини між Румунією та Україною цього року значно пожвавилися. Значна частина румунського імпорту йде на експорт, тобто придбані товари перепродаються третім сторонам.

Обсяги румунсько-української зовнішньої торгівлі цього року відчутно зросли, що явно є наслідком війни. Згідно зі статистичними даними, з 28 лютого по 31 липня експорт Румунії в Україну порівняно з аналогічним періодом 2021 року зріс на 33% – до 524,3 млн євро. Значно збільшився й імпорт (на 22,6%), який сягнув 810,9 млн євро.

Структура торгівлі між двома країнами теж змінилася порівняно з попередніми роками. Протягом лютого – липня 2021-го імпорт соняшнику з України становив лише 166 тонни на загальну суму 251 тис. євро. Цьогорічна кількість у 911 разів більша.

Імпорт після експорту

Імпортований український соняшник Румунія перепродавала в треті країни. Експорт соняшнику з Румунії за зазначений період становить 496 300 тонн, що на 58,8% більше за показники минулого року.

Аналогічна ситуація із соняшниковою олією. З лютого по липень 2021 року румунські клієнти купили в українців 95,3 тонни олії на суму 92 тис. євро. Цього року обсяг імпорту зріс у 163 рази – до 15,5 тис. тонн. Цей продукт також перепродали. У 2022-му Румунія експортувала на 46,4% більше соняшникової олії, ніж торік.

Цьогорічне збільшення обсягів імпорту кукурудзи з України в 962 рази порівняно з 2021-м – до 177 тис. тонн – також може викликати здивування. Слід зазначити, що минулого року Румунія була найбільшим виробником кукурудзи в Європейському Союзі. А причиною стрімкого зростання українського імпорту є те, що кукурудза в нашій країні дешевша через нижчу собівартість виробництва.

maszol.ro

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня