Припинення експорту зерна вже відчувається в Африці

Припинення експорту зерна вже відчувається в Африці

19:37 Листопад 2, 2022

Економіка 1120 3 хвилини

Magyar

Призупинення Москвою участі в угоді щодо експорту українського зерна через Чорне море може посилити голод у деяких частинах Африки, але прямий вплив на Україну, швидше за все, буде менш драматичним, вважають експерти з питань Африки та гуманітарні організації.

Західні офіційні особи звинуватили росію у використанні продовольства як зброї, після рішення Москви призупинити укладену за посередництва ООН і Туреччини зернову угоду, спрямовану на зниження світових цін на продовольство та боротьбу з голодом, повідомляє New York Times.

Експерти заявили, що в короткостроковій перспективі рішення росії підніме світові ціни на зерно, завдаючи особливо значної шкоди країнам, урядам яких бракує ресурсів для підтримки цін на основні продукти харчування.

В Африці з гострою нестачею продовольства стикаються десятки мільйонів людей. Більшість із голодуючих у світі живуть саме на цьому континенті. Ситуацію з гострою нестачею продовольства тут ускладнюють громадянські війни, екстремальні кліматичні умови та економічні труднощі, спричинені пандемією Covid-19.

Призупинення зернової угоди може спричинити значні проблеми не лише для найбідніших африканських країн, але й більших націй, де вартість життя стала серйозною політичною проблемою, вважає Муріті Мутіга, директор африканської програми Міжнародної кризової групи. Він виділив Південну Африку, Гану та Кенію як ті країни, уряди яких перебували під політичним тиском щодо вирішення проблеми зростання цін на продукти харчування і до того, як росія оголосила про своє рішення.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня