Судна, що везуть газ до Європи, пригальмували, бо чекають на підвищення ціни

Судна, що везуть газ до Європи, пригальмували, бо чекають на підвищення ціни

14:01 Листопад 9, 2022

Економіка 2330 4 хвилини

Magyar

Раніше повідомлялося, що скраплений газ (СПГ) не надходить на континент, тому що Європа не може його отримати. Але транспортні судна сповільнилися, щоб дочекатися підвищення цін на блакитне паливо, – пише портал Handelsblatt. Біля західного узбережжя Європи утворились гігантські «плаваючі сховища газу».

Останніми тижнями з’явилося багато новин про те, що чимало кораблів зі скрапленим природним газом (СПГ) чекають у портах енергоємної Європи, оскільки інфраструктура не може прийняти газ. Але Handelsblatt знайшов більш прозаїчну причину сповільнення поставок.

Німецька газета наводить приклад 288-метрового СПГ-судна Szeisu Maru, яке кілька днів пливе по морю між Гаагою та Роттердамом зі швидкістю три вузли. Такий самий швидкий темп спостерігався у випадку СПГ-танкера Grace Dahlia біля Фуншалу, Мадейри, Sinsu Maru біля Португалії та Rudolf Samoylovich на вході в Ла-Манш.

Понад 30 танкерів зі скрапленим газом пливуть дуже близько від європейських берегів, – повідомила лондонська компанія, грунтуючись на аналізі ринку Vortex. За даними онлайн-порталу Vesselfinder, вони рухаються зі швидкістю від трьох до восьми вузлів, що повільніше, ніж половина потужності.

На відміну від попередньої причини – перевантаженості контейнеровозів, цей повільний темп пов’язаний не з недостатньою потужністю розвантаження в Роттердамі чи в іспанських портах Барселони, Уельви та Хіхона, – пише видання.

На думку лондонських аналітиків, причиною дивної поведінки є те, що продавці чекають вищої ціни на поставки, 60 відсотків яких надходять з Австралії, Катару та США. Відповідно, вони закликали свої судноплавні компанії, включаючи NYK, Trans Pacific Shipping і DY Tankers, зменшити швидкість.

Це призвело до створення гігантських «плаваючих газових резервуарів» із кораблів, особливо в Ла-Манші та затоці Кадіс. Природного газу, що “валяється” на цих кораблях, вистачило б, щоб опалювати 2,7 мільйона домогосподарств протягом усього року.

За підрахунками Handelsblatt, вартість «замороженого» газу за нинішніми цінами може становити близько 3,4 млрд доларів. Але якщо його не розвантажать до грудня-січня, за підрахунками дилерів, європейці знову будуть готові платити більше.

Саме тому зараз спотові ціни на природний газ різко впали з рекордно високих рівнів на початку осені. Через ажіотажний попит, економію та незвично високу жовтневу температуру в багатьох країнах Європи газові сховища заповнені. Німці та французи завантажені на 99 відсотків, а бельгійці щойно повідомили про 100 відсотків запасів блакитного палива.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня