Спрощення ввезення генераторів та енергообладнання в Україну

Спрощення ввезення генераторів та енергообладнання в Україну

09:08 Листопад 20, 2022

Економіка 560 4 хвилини

Magyar

Обладнання, яке допомагає покращити енергозабезпечення, звільнили від вимог щодо наявності декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам. Відповідну постанову ухвалив Кабмін 16 листопада, передає прес-служба Мінекономіки. Таким чином, в уряді мають намір спростити імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання, яке зараз так необхідно в Україні.

Ухвалення цього рішення продиктовано проблемами, з якими стикалися імпортери таких товарів на митниці. Відтак, постанова, яка діятиме на період воєнного стану, має усунути ці невідповідності.

Ввізне мито і ПДВ на генератори скасовано

Кабінет Міністрів ще 10 жовтня вирішив скасувати ввізне мито на генератори, акумулятори та інші товари з енергозабезпечення, передає РБК-Україна. 8 листопада стало відомо про відповідне рішення Кабінету Міністрів.

До списку товарів, які звільняються від сплати ПДВ та ввізних мит, увійшли зокрема: трансформатори, газогенератори, електрогенераторні установки, акумулятори, пристрої та обладнання для фільтрації й очищення води, електричні водонагрівачі та обігрівачі, електрична апаратура, ізолятори, тощо.

Таке рішення продиктовано необхідністю прискорити всі ремонти, покращити забезпечення електроенергією та теплом, зменшити ціни на цю продукцію та задовольнити попит населення.

Для порівняння: до ухвалення відповідних рішень Кабміном, за ввезення генератора орієнтовною вартістю 700 євро, потрібно було сплатити 64 євро митних платежів. За підрахунками видання Фокус, сюди входить сплата 10% митного збору, який сплачували з 200 євро — 20 євро, а з решти 500 євро не оподатковуються. Ще потрібно було сплачувати 20 % ПДВ — 44 євро. Сюди входить фактурна вартість + 10 %митний збір.

Відтак, громадяни України звільняються від сплати ввізного мита та ПДВ на товари, які покращують енергозабезпечення. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду та підкреслив, що у разі виникнення проблем на митниці, варто одразу звертатися на гарячу лінію Служби Безпеки України.

Фізособи мають право на безмитне ввезення генераторів

За словами прем’єр-міністра, лише за один день 17 листопада в Україну завезли понад вісім з половиною тисяч генераторних установок. При цьому, надходили скарги через труднощі щодо їх ввезення фізичними особами. Буцімто, рішення уряду на таких осіб не поширюється. Денис Шмигаль наголосив, що це не так. Фізичні особи мають право на безперешкодне митне оформлення таких товарів.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня