Верховна Рада України сьогодні суттєво змінила цьогорічний бюджет через коронавірус: хто постраждав найбільше

Верховна Рада України сьогодні суттєво змінила цьогорічний бюджет через коронавірус: хто постраждав найбільше

15:59 Квітень 13, 2020

Економіка 4564 4 хвилини

Magyar

Верховна Рада сьогодні, 13 квітня, на своєму позачерговому засіданні, мінила бюджет на 2020 рік та суттєво урізала видатки, щоб створити спеціальний фонд для боротьби з коронавірусом. За відповідний законопроєкт (№ 3279-д) проголосувало 249 депутатів. Зміни до держбюджету підтримали депутати з фракції «Слуги народу» (226 голосів), групи «За майбутнє» (5 голосів), групи «Довіра» (15 голосів) та 3 позафракційних.

Водночас, жодного голосу за це рішення не дали народні депутати від «Батьківщини», «Європейської солідарністі», «Голосу» та «ОПЗЖ».

Отже, тепер конкретні цифри – загалом доходи держбюджету знижені на 119,7 млрд грн, або на 11%, в порівнянні з діючим законом (до 975,8 млрд грн).

Видатки держбюджету-2020 збільшені на 82,4 млрд грн (до 1,266 трлн грн). Тепер він передбачає створення фонду боротьби з COVID-19 у сумі – 64,7 млрд грн. Цими коштами буде розпоряджатися Міністерство фінансів.

Кошти цього фонду будуть використані впродовж карантину, оголошеного урядом, а також ще 30 днів після його завершення.

Передбачається, що кошти фонду підуть на фінансування таких потреб:

  • додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо борються із поширенням коронавірусу, а також доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення,
  • надання грошової допомоги громадянам, зокрема особам похилого віку, у зв’язку із негативними наслідками поширення коронавірусу,
  • надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули (померли) від коронавірусу,
  • надання трансферту Пенсійному фонду України,
  • надання фінансової допомоги на поворотній або безповоротній основі Фонду соціального страхування України і Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,
  • поповнення резервного фонду державного бюджету.

Крім цього, збільшено фінансування Пенсійного фонду (+29,7 млрд грн.). Міністерству охорони здоров’я України додали ще 15,5 млрд грн.

А урізали найбільше Міністерству розвитку громад (-6,8 млрд грн), Міністерству культури (-5 млрд грн) та Міністерству освіти і науки (-4,95 млрд грн).

Дефіцит держбюджету суттєво збільшено – до 298,4 млрд грн., а було 96,3 млрд грн (7,5% ВВП). А план надходжень від приватизації на цей рік катастрофічно занизили – з 12 млрд грн до 500 млн грн.

Суттєвого заниження зазнав план надходжень від ПДВ з ввезених в Україну товарів (-45,7 млрд грн) і від ПДВ з вироблених в Україні товарів (-21,4 млрд грн). Постраждав і податок на прибуток підприємств – його також суттєво занизили (-20,7 млрд грн.). Але при цьому збільшено план надходжень від держпідприємств – вони мають перерахувати до бюджету 68 млрд грн, (+26,7 млрд грн).

Новоприйнятий закон також передбачає, що у разі потреби збільшення цих видатків, Міністерство фінансів може вдатися до позапланових запозичень. Але, поки що запозичення у зовнішніх кредиторів неможливі і заблокованими через т. зв. «антиколомойський» законопроєкт, який має унеможливити повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня