У банківській системі запроваджуються нові правила, менші фінустанови можуть зникнути

У банківській системі запроваджуються нові правила, менші фінустанови можуть зникнути

19:29 Листопад 28, 2022

Економіка 1314 4 хвилини

Magyar

Призначений у жовтні новий голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний, який раніше очолював Ощадбанк, посилить вимоги до фінансових установ, що спричинить величезний тиск на них. Днями очільник НБУ організував кілька закритих зустрічей, зокрема з керівниками банків з іноземним капіталом.

Джерела повідомляють, що під час цих заходів Андрій Пишний не оцінив заплановану стратегію «іноземців» щодо підтримки економіки у вигляді кредитів. Натомість закликав до купівлі українських державних облігацій. Контраргументи банкірів про те, що цей крок становитиме великий ризик для європейських материнських компаній, не були почуті.

Не гладко пройшли й зустрічі з представниками банків з українським капіталом. НБУ вже почав перевірки в трьох із чотирьох державних фінустанов. Пильної уваги наразі «уникнув» лише ПриватБанк. Перевірки Укрексімбанку та Укргазбанку почалися після звільнення Херсона, коли ці фінустанови не змогли швидко відновити роботу своїх відділень. Слід зазначити, що в Ощадбанку досі триває перевірка через проблеми, які виникли ще під керівництвом самого Пишного.

Джерелам видання «Страна» вдалося отримати інформацію про плани голови НБУ щодо банківської системи. Виходячи з них, з початку лютого 2023 року розпочнеться стрес-тестування банків. При цьому перевірятимуть якість кредитного портфеля фінансових установ, а також методи формування резервів і наявність їх капітального покриття. При цьому, якщо у банків закінчиться капітал, їхнім акціонерам буде надано максимум рік на його поповнення. Вони можуть внести суму до 2024 року, інакше їх позбавлять ліцензії.

Раніше сам Пишний заявив, що на посаді голови НБУ вестиме банківський сектор шляхом зміцнення, а не простого виживання.

«Ми вважаємо своїм пріоритетом розпочати роботу якнайшвидше, щоб бути сильнішими у 2023 році. Для цього працюємо над концепцією, на основі якої можна визначити стабільність фінансового сектору та якість його активів. У наших планах – запровадження в майбутньому стрес-тестів, кінцевою метою яких є рекапіталізація фінустанов», – пояснив голова НБУ на початку листопада.

Андрій Пишний не планує започатковувати програму державної допомоги і не має наміру рятувати всі банки на межі банкрутства. Можливо, винятком стануть лише 14, які вважаються системно значущими. Таким чином, якщо акціонери менших фінансових установ не бажають робити подальші інвестиції, це може призвести до автоматичної ліквідації проблемних банків.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня