Єврокомісія профінансує понад 60 оборонних проєктів ЄС

Єврокомісія профінансує понад 60 оборонних проєктів ЄС

17:25 Грудень 5, 2022

Економіка 348 3 хвилини

Magyar

 Європейська комісія (ЄК) оголосила у понеділок про плани виділити 1,2 млрд євро для 61 спільного оборонного науково-дослідного проєкту, передає Інтерфакс-Україна.

“Вибрані високоякісні проєкти показали, що військово-промислове співробітництво в Європі справді може бути здійснене, і навіть у широкому масштабі. Майже 700 компаній, які досліджуватимуть та розроблятимуть інноваційні оборонні технології наступного покоління за рахунок коштів ЄС, створять стійку та конкурентоспроможну промислову базу” , – заявила виконавчий заступник голови ЄК Маргрете Вестагер.

За її словами, програма Європейського оборонного фонду, в рамках якої відбувався перший в його історії конкурс з відбору заявок на фінансування, “охоплює весь виробничо-збутовий ланцюжок ЄС”.

У комюніке ЄК, опублікованому в Брюсселі, повідомляється, що фонд “підтримуватиме проєкти високого класу в сфері оборонного потенціалу, такі як винищувачі, танки і кораблі наступного покоління, а також критично важливі оборонні технології”.

У реалізації відібраних пропозицій братимуть участь майже 700 юридичних осіб із 26 країн-членів ЄС та Норвегії. Проєкти також відрізняються “посиленим оборонним співробітництвом” – на кожний припадає в середньому 18 організацій із восьми держав. В ЄК також наголошують на значній участі малих та середніх підприємств: за низкою пропозицій вони становлять понад 40% усіх задіяних суб’єктів та отримають близько 20% від загального запрошеного фінансування.

Крім того, у Брюсселі вказують на підтримку проривних технологій для оборони: понад 5% бюджету виділяється на фінансування “революційних ідей, які принесуть інновації, що радикально змінюють концепції та ведення оборонних справ”.

Відповідні служби ЄК тепер розпочнуть підготовку угод про надання грантів з обраними розробниками та виробниками. Очікується, що ці угоди будуть підписані до кінця року.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня